| RickGrimes a întrebat:

Imi zice cineva un film horror bun pe care sa-l vizionez fara sa ma plictisesc? Dar,as vrea ca filmul sa fie unul in care niste Adolescenti,prieteni sau familia pleaca in excursie sau undeva sa se distreze pentru un weekend,etc. Mai pe scurt nu vreau filme in care actiunea sa se petreaca in oras. Cum este SAW sau Final Destination. deci nu genul acesta de filme.
As vrea niste filme care sa semene cu:

The hills have eyes(seria), foarte mult mi-a placut.
Friday 13th
Vacancy
Fritt Vilt(Prada usoara)-seria
Wrong Turn(seria)
Evil dead...
A-ti inteles ideea. filme gen acestea,in care Adolescentii,... familiile pleaca sa se distreze iar distractia ia o intorsatura groaznica. li se strica masina, sau stiu eu ce si se blocheaza intr-un desert/padure. etc. Dau funda! Multumesc mult!

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
House of Wax – Casa de Ceară
Cred ca acest film te va capta, la unele scene eu nu m-am putut uita.
L-am vazut acum 2 seri la tv
O zi bunahappy

| OnuOnulică a răspuns:

The Others (2001)
The Cabin in the Woods (2012)
I Know What You Did Last Summer (1997)
Scarecrow Slayer (2004)

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ruinele (The Ruins) 2008, Traseul morţii (Wolf Creek) 2005, Turistas (2006), Amenințarea nopții (And soon the darkness), 2010, Coșmarul din Caraibe (Stranded), 2006, Captivi pe insula terorii (Fear Island) 2009, Drum închis (Dead End) 2003, Cabana de pe malul lacului (Cabin by the Lake) 2000, Pradă fiarelor (Prey) 2007, Hostel-Căminul ororilor (2005/2007/2011), Totul pentru Mandy Lane (All the Boys Love Mandy Lane) 2006.
Am lăsat la urmă filmul Soluții extreme (Extreme Measures), 1996. E ceva diferit de ceea ce cauți, dar, în mod sigur, o să-ți placă.

| faramatania a răspuns:

The Cabin In The Woods (2012),Inbred (2011),Texas Chainsaw 3D (2013),The Wicked (2013),Cabin Fever 1 și 2 (2002/2009),Tucker & Dale vs Evil (2010),Hold Your Breath (2012),And Soon The Darkness (2010),Fear Island (2009),Haunted (Dark House 2014), Catacombs (2007),The Descent (2005),Jeepers Creepers (seria), The Demented (2013),Leprechaun: Origins (2014),Abandoned Mine (2013),Grave Halloween (2013),The Barrens (2012),Animal (2014)

| RickGrimes explică (pentru faramatania):

Hei! Multumesc foarte mult pentru raspuns! Cabin in the woods, texas chainsaw 3D,wicked, cabin fever, the descent, jeepers creepers le-am vazut. In afara de astea, mi-ai putea spune care merita vizionat cel mai mult? Mersii!

| faramatania a răspuns (pentru RickGrimes):

Toate celelalte merită vizionate, sunt și noi unele dintre ele, un atu în plus, iar mie mi-au plăcut și să știi, niciodată nu recomand ceea ce nu văd.N-aș merge pe măna altuia, never, care le recomandă prin copy-paste, iar apoi, bineînțeles că preferințele mele nu le pot impune nimănui.
P.S.Iar gen Evil Dead poți încerca:All The Boys Love Mandy Lane (2006)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand cateva filme horror care le-am vazut in genul acesta:
The ruins (2008)
Cabin fever (2002)
The Descent (doua parti)
Hostel (trei parti)
The Cabin in the Woods (2012)
House of Wax (2005)
The Last House on the Left (2009)
Jeepers Creepers (doua parti)
Dead Snow (doua parti)
Dead End (2003)
The Blair Witch Project (1999)
The breed (2006)
The Thaw (2009)
Wolf Creek (2005)
The Thing(2011)
Astea mi le-am amintit. Toate sunt filme interesante cu povesti diferite. Vizionare placuta!

| RickGrimes explică:

Adaug filme pe care le-am vazut...
The hills have eyes(seria)
Friday 13th
Vacancy
Fritt Vilt(Prada usoara)-seria
Wrong Turn(seria)
Evil dead
The Cabin In The Woods
Texas Chainsaw 3D
The Wicked
Cabin Fever 1 și 2
The Descent(1 si 2)
Jeepers Creepers (1 si 2)
House of Wax
Dead Snow

| VyouLee a răspuns:

Chernobyl Diaries, e un film în care mai multi tineri pleacă în orașul Cernobol (sau cum se mai scrie rolling on the floor. Unul dintre tineri vrea să îi facă unei prietene o cerere în căsătorie, dar din păcate, n-o mai face rolling on the floor)