| Panteraa a întrebat:

Pe Netflix nu au subtitrări în română toate filmele și serialele? Am contul făcut în UK, dar nu cred că e asta problema. Unele filme și seriale au, unele nu și unele populare precum Friends și altele mă miră că nu au.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Friends are în română deci clar e din cauza faptului că e contul făcut în UK

| Bondarel99 a răspuns:

Pai daca e facut in UK poate de asta nu au, multi au semnalat aceasta problema. Vorbeste cu cei de la Netflix si se rezolva, ai vazut ca ei au si chat sau nr de tel pentru suport

| Eugen80 a răspuns:

Toate trebuie sa aiba, deci cand incepe un film care nu are dai la proprietati si umbla la subtitles si le activezi in romana.

| AlexMh a răspuns:

Sursa: Netflix

Unele seriale pot avea surse diferite pentru subtitrările fiecărui sezon. În unele cazuri, este posibil ca subtitrările unor sezoane oferite de Netflix înainte de 2018 să nu fie disponibile pe toate dispozitivele. Dacă observi subtitrări pentru unele sezoane, dar nu și pentru altele, încearcă să folosești un alt dispozitiv pentru a viziona sezonul dorit.