| Aimeeღ a întrebat:

Hei, TPU! Stiti niste filme cu o poveste intortocheata si/sau final neasteptat, nu stiu, ceva ce sa te tina captivat si dupa ce se termina filmul.
De exemplu : The Prestige, Inception, Shutter island, Fight Club, The Great Gatsby.
Multumesccc! :*

3 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Autumn Blood (2013),The Double (2013),The Skin I Live In (La piel que habito 2011), The Girl And Death (Het Meisje en de Dood 2012), Wristcutters: A Love Story (2006),Predestination (2014)

| Lizbeth a răspuns:

Oh,nu vreau sa ma laud, dar sunt un "cinefil" inrait. Cele mai bune filme vazute de mine, care se incadreaza, desigur, in conditiile impuse de tine sunt:

-"The Others"(2001)
-"Sinister"(2012)
-"Hide and Seek"(2005)
-"Alone"(2015,film indian, dar MERITA)
-"Jessabelle"(2014)
-"The Silence of the Lambs"(1991)
-"Cazul 39"(2009)
-"Pet Sematary"(1989)
-"Carrie"(2013)
-"Waterloo Bridge"(1940)
-"Spellbound"(1945)
-"Gaslight"(1944)
-"Black Death"(2010)-prezinta fanatismul religios al crestinilor din Evul Mediu, dar nu numai.Un film psihologic cum rar o sa mai vezi, m-a impresionat pana la lacrimi...

Sper ca te-am ajutat!