| Intelligence a întrebat:

Hei :X:X Nu`mi puteti sugera va rog frumos niste seriale coreene gen : Iljimae sau Sungkyunkwan Scandal, daca stiti, va rogg

9 răspunsuri:
| analoveskorea a răspuns:

Deci vrei ceva istoric,ti-as recomanda The Great Queen Seondeok,Yi San,Kim Soo Ro,Warrior Baek Dong Soo,Damo,,Jumong, Dong Yi, Emperor of the Sea, Hwang Jin Yi, Jejoongwon

| Intelligence explică (pentru analoveskorea):

Analoveskorea iti multumesc mult. Nu stiu daca ai vazut unul dintre cele care le-am zis mai sus, dar mi-ar placea daca ai sti vreunul cu tineri si in care e mai mult vorba despre dragoste decat despre razboi. merci mult!

| analoveskorea a răspuns (pentru Intelligence):

Din cele mentionate de tine am vazut SKKS de fapt il urmaresc acum pe Euforia
deci vrei ceva cu multa dragoste si putina actiune pai Yi San si Dong Yi prezinta doua povesti de dragoste foarte frumoase,in Yi San totul incepe cu prietenia a trei copii,o fata si doi baieti, unul dintre ei e print mostenitor insa nici cand devine rege nu isi uita prietenii iar ei ii sunt alaturi la randul lor,fata,Song Yeon o cheama devine pictorita la palat si mai apoi concubina regelui iar baiatul ajunge razboinic in Garda Regala si desi o iubea si el pe Song Yeon se da la o parte si o lasa sa fie fericita cu regele caci si ea era indragostita de el,cei doi au si un copil impreuna pe care il rapune pojarulsad iar sfarsitul este foarte trist caci mor amandoi. In ciuda finalului eu zic ca merita urmarit insa si Giuvaerul Palatului mi-a placut foarte mult,nu e deloc cu razboaie se axeaza pe povestea unei fetite care ramasa orfana ajunge la palat ca doamna insotitoare la bucutarie,trece prin multe peripetii si nu se da batuta iar cand creste se indragosteste de ofiterul Min care era bibliotecar si ii imprumuta carti,ofiterul Min e hotarat sa o protejeze si ii este alaturi ori de cate ori are nevoie de el, la final sunt nevoiti amandoi sa paraseasca palatul si sa se ascunda caci ea, devenind medicul regelui nu reuseste sa-i salveze acestuia viata si trebuie sa duca o viata de fugara daca vrea sa traiasca, cei doi au si o fetita foarte dulce, rodul iubirii lor
ar mai fi si Damo dar acela e chiar tragic

| Smile94 a răspuns:

nu le-am vazut pe cele doua mentionate de tine dar iti recomand iris, pe mine m-a impresionat

| Celese a răspuns:

Ai putea sa le vizionezi pe urmatoarele: Secrete la palat, Furtuna la palat, Giuvaerul palatului, Cronicile frumoasei luptatoare, Doctorul Hur Jun, Printul Jumong si continuarea serialului in Taramaul dintre vanturi, Gyebaek, Concubina regelui, Regele Geunchogo, Doi barbati pentru o soarta si Copacul cu radacini adanci. Sper sa iti placa.winking

| Intelligence explică (pentru Celese):

Celese. Iti multumesc si tie mult, mi-ai putea spune care dintre ele este mai mult de dragoste? sau sa mi le descrii putin, daca ai timp si daca poti, ti-as fi recunoscatoare..tot incerc sa gasesc unul asemenator cu Sungkyunkwan Scandal, cu tineri. a fost superb. Merci!

| Celese a răspuns (pentru Intelligence):

Furtuna la palat, Giuvaerul palatului, Concubina regelui. Acestea sunt mai mult de dragoste. Mie cel mai mult mi-a placut concubina regelui. Este vorba despre fiica unui tradator care se ascunde la palat ca servitoare si este intalnita de rege iar acesta se indragosteste de ea si devine concubina regala. Normal, apar personajele negative care complica lucrurile si in final ea are un baietel care devine rege. Urmareste-l, sunt sigura ca o sa iti placa. De asemenea Printul Jumong nu se bazeaza neaparat pe dragoste dar este foarte bun si emotionant. Jumong este fiul unui foarte mare luptator care se presupunea ca ar fi mort dar care de fapt a fost orbit si inchis.Regele se indragosteste de mama sa si il adopta iar el devine print. Il cunoaste pe tatal sau care chiar daca era orb, era stralucit la arte martiale si il invata nestiind ca e fiul sau. Tatal sau este omorat iar Jumong decide sa creeze un nou imperiu. Urmareste-l mai departe, sunt sigura ca o sa iti placa!

| EXPRO a răspuns:

Dae Jang Geum (Giuvaierul Palatului)
Hur Jun (Legendele Palatului Dr. Hur Jun)
The Graet Queen Seondeok (Secretele De La Palat; joaca un actor din 49 Days)
Jumong (Legendele Palatului : Printul Jumong)
Dong Yi (Vremuri Apuse/Legendele Palatului Concubina Regelui)
Regatul Vanturilor
Negustotul Lim-Sang OK (Legendele Palatului Negustorul Lim Sang-ok
Legendele Palatului : Cavalerul Ratacitor si Frumoasa Raza de Luna (Return of Iljimae/Intoarcerea lui Iljimae)
Iljimae
Gyebaek (Legendele Palatului Gyebaek)
Emperor of the Sea (Imparatul Marii)
Kim Soo Ro (Legendele palatului : Kim Suro, Regele de Fier)
Yi.San.(Furtuna.la.Palat)
Jejoongwon (2010) Complete
Hwang.Jin.Yi
Painter Of The Wind
Bad.Guy.(Bad.Man)
Star.in.My.Heart
Empress.Chunchu
Boys.Over.Flowers
Swallow the Sun
IRIS
The Duo
49 Days

| AndreeaBt a răspuns:

Pai sunt multe dar iti zic doar cateva: Suro regele de fier, Jumong, Seondeok, gyebaek, kingdom of the wind
Sper ca ti-am fost de folos... Funda?