| Lena33 a întrebat:

Heii! Salut am si eu o intrebare. nu ca as fi o mare fana a anime-urilor insa m-a rugat o prietena sa va intreb: Stiti anime de dragoste si care sa contina si umor? Ceva gen Kaichou wa Maid-sama... va multumescc :**

Răspuns Câştigător
| iomenio a răspuns:

Lovely Complex la greu razii cu lacrimi dar si plangi la anumite faze si e o dragoste zbuciubatica intre doi tineri colegi de clasa numitzi "Stan si Bran" pentru ca baiatu e mai scund ca fata si asta face povestea si mai interesanta e prea frumos.

3 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Salut.
- Special A
- Ouran Koukou Host Club
- Kimi ni Todoke (2 sez)
- Kareshi Kanojo no Jijou
- Skip Beat!
- Tonari no Kaibutsu-kun
- Toradora!
- Itazura na Kiss
- Nogizaka Haruka no Himitsu (2 sez + 4 ep OVA)
- Ano Natsu de Matteru
- Akane-iro ni Somaru Saka
- Amagami SS (2 sez)

Vizionare placuta!

| hermina004 a răspuns:

Buna,ar putea sa incerce Mermaid Melody, e tot de dragoste si foarte amuzant sunt 85 de episoade, sau mai este unul care eu l-am vazut in italiana si o sa-ti dau denumirea lui asa pentru ca, cand am scris in romana nu mi-a dat,"piccoli problemi di cuore" {s-ar traduce mici probleme de inima}
Este foarte frumos.

| MickeyVMM a răspuns:

Pai ce zici de Hotel Transilvania care are si ceva romantism care arata diferentele dintre cele 2 pers( vampir-om) dar tot se plac, sau happy feet sau alpha dog. Sper ca te-am ajutatwinking