| MyWorlds a întrebat:

Heii TPU!
Imi puteti spune cateva povesti de groaza?

Răspuns Câştigător
| VeveValentina123 a răspuns:

Deci eu stau pe strada cimitirului, de cimitir pana la varsta de 9 ani mi-a fost frica datorita acestui lucru. eram in fata portii la o verisoara de-a mea(ea are casa langa mine) si era seara, eram eu, sora mea, 2 vecini, verisoara mea, si tatal verisoarei mele. cand deodata sora mea s-a uitat catre cimitir si a vazut ca in cloportnita ( sper sa nu radeti de mine, nu stiu exact cum se scrie)era o umbra, ca silueta unui om, a unei persoane, care incerca sa "bata clopotul". atuncine-a spus si noua si tatal verisoarei mele si un vecin sau dus sa verifice, au spus ca deoarece este seara se vede umbra si probabil este un om beat. cand au intrat pe poarta nu avea cum sa se dea jos daca era om si sa mai si plece fara sa il vada. deci tot se vedea umbra cand au ajuns la poarta, si deodata cand sau uitaat "umbra" disparuse, cand au venit inapoi aveau fata galbena! nu ne-au spus ce au vazut si au intrat in casa.

si acum as vrea sa-ti scriu ceea ce i s-a povestit surorii mele la scoala.

intr-o ora de logic porfesoara sa le-a povestit cum cumnatul sau a plecat spre masina seara, deoarece fusese la o ruda, si ca sa ajunga la locul unde-si parcase masina trebuia sa treaca prin fata unui cimitir. si cand a trecut pe acolo a iesit din cimitir... pisicuta. si a luat-o, pentru. ca ii placeau animalele si nu stiu ce. pe drum tot timpul ii spunea "pis pis, piselu' lu' tata" si a observat la un moment dat ca de cate ori ii spunea asa psica se ingreuna, si pentru. a verifica daca constatarea sa este adevarata, a mai spus o data insa cu multa frica ( intelegi tu, sper ) si pisica sa ntors cu capul si a spus, ei na pis pis piselu' lu' tata. dupa care omul a fugit repede catre masina, dupa ce a aruncat pisica, logic

sau tot intr-o ora li s-a povesit ca erau o data doi miri care se pregateau sa mearga catre nunta cu misani. si au facut accident, in urma acestu iaccident miresa a decedat. aceasta a fost inmormantata in rochie d mireasa. si dupa ce au trecut cativa ani "mirele" isi gasise o altafata isi pusera in gand sa se casatoreasca. mergand pe celasi drum cu masina caatre nunta, cand au trecut in acelasi loc, fosta "mireasa" a aparut pe bancheta din spate a masinii si a provocat una accident. baiatul de frica si-a pus "crucea" pe cacare o purta la gat in gura.a murit el de data aceasta, insa crucea din gura nu a mai mers scoasa:-S. si se spune ca daca te duci inn acel cimitir intr-o zi, cuu numar fara sot, adica cu data de numar impar. mireasa merge prin cimitir, ma rog stafia sa:-@, si daca o vezi dispari fara nici o explcatie. se sp ca asa au disparum doi oameni :-@

sau se mai spune ca la un pod, la miezul noptii este o mireasa care apare si te striga pe nuem, iar daca ii raspunzi mori asa, brusc, deodata. se spune ca era o data un baiat, normal, care din intamplare la prins miezul noptii la acel pod cand o vede pe acea mireasa care il striga pe nume. cand a auzit-o a fugit si le-a spus prietenilor sai. si ua hotarat sa mai mearga in urmatoare seara deoarece nu-l credeau. atunci li s-a confirmat si au patit acelasi lucru. insa un biat care era in stare de ebrietate a raspuns si a decedat asa, fara motiv.

poti gasi mai multe pvesti de acest gen pe uramtorul site

http://www.spectrulrealitatii.ro/

| MyWorlds explică (pentru VeveValentina123):

Da..Imi plac..Sunt infricosatoare

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SLS a răspuns:

Clinton Road, West Milford, New Jersey

Locuitorii din zonă ştiu poveştile despre faruri-fantomă care apar de nicăieri, urmăresc şoferii la distanţe îngrijorător de mici, iar apoi dispar deodată. Dintr-o grădină zoologică abandonată ar fi rămas un soi de creaturi înfricoşătoare, dintre care una seamănă cu o căprioară albinoasă posedată. La Old Boy Bridge (Podul băiatului bătrân), dacă arunci o monedă peste margine, se presupune că fantoma unui băiat înecat îţi va arunca piatra înapoi. În plus, Clinton Road este considerat a fi un loc preferat de culte sataniste, scrie huffingtonpost.com.
Kelly Road, Ohioville, Pennsylvania

Se spune că atunci când animalele aleargă pe secţiunea din drum cunoscută sub numele de "Mystery Mile" (Mila misterului), devin brusc alienate mintal şi turbate. O locuitoare s-a plâns şi de prezenţa unui băiat palid, în zdrenţe, umblând prin curtea ei, înconjurat de o aură ciudată de culoare albă.

Dead Man’s Curve (Curba mortului), Clermont County, Ohio

Prinsă între două şosele obişnuite, curba aceasta este atât de bruscă încât a provocat pierderea multor vieţi. În anii 60, un grup de adolescenţi aflaţi într-o maşină a suferit un accident fatal; martorii spun că şi acum mai întâlnesc forme plutitoare ale maşinii alături de cea pe care a lovit-o. Alţi locuitori pretind că au văzut un autostopist fără chip, precum şi trăsuri cu aspect antic, de asemenea implicate în accidente din secolul trecut.
The Devil’s Promenade (Promenada diavolului), în apropiere de Hornet, Missouri

Această bucată de drum situată între Missouri şi Kansas îşi datorează notorietatea apariţiilor bizare pe care se presupune că le găzduieşte în fiecare seară. "Spooklight", de exemplu, este un ochi de lumină care clipeşte printre copaci pentru mult timp după ce soarele a apus complet. Este de obicei de culoare verde, dar se spune că îşi schimbă culoarea şi dimensiunea, iar nimeni nu ştie de unde ar putea proveni. Potrivit unei legende, ochiul de lumină ar fi spiritul a doi americani nativi care ar fi fost iubiţi şi care acum au grijă unul de celălalt.
Boy Scout Lane (Aleea băiatului cercetaş), Stevens Point, Wisconsin

Una dintre legendele locale povesteşte despre un grup de băieţi cercetaşi aflat într-o excursie cu cortul în anii 50. Într-o noapte, tinerii ar fi fost omorâţi de liderul grupului, iar fantomele lor încă bântuie drumul şi apar la întâmplare, câteodată acoperite în sânge. Pământul din jurul drumului este în prezent proprietate privată şi nu poate fi accesat de oricine, lucru care trezeşte şi mai multe bănuieli.

Prospector’s Road, Georgetown, California

În timpul Goanei după aur din California, la mijlocul secolului IX, când mii de bărbaţi săpau zi şi noapte după metalul preţios, minerii obişnuiau să ucidă pe oricine care era avid la rândul său de bogăţie şi care se lăuda prea tare cu descoperirile sale. Se spune că una dintre aceste victime apare din tufişuri pe acest drum pe jumătate pavat, şoptind în repetate rânduri "Luaţi-vă mâinile de pe ce am găsit".

Mona Lisa Drive, New Orleans, Louisiana

Se spune că un filantrop înstărit a donat banii necesari pentru ridicarea unui parc în New Orleans cu condiţia să includă o statuie a iubitei sale fiice Mona, care murise recent. Cu timpul, statuia a fost vandalizată de adolescenţii care obişnuiau să îşi petreacă timpul în parc. De atunci, o fantomă a Monei ar fi trecut pe lângă maşinile care circulau pe drum, gemând şi zgâriind geamul din dreptul scaunului de pasager.

Shades of Death Road (Drumul "Umbrele morţii"), Warren County, New Jersey

În timpul nopţii, pe lângă ceaţa densă şi cerul de o strălucire inexplicabilă, oricine locuieşte sau trece prin zonă are motiv să se teamă de o lumină albă ciudată care străluceşte la marginea drumului, într-un loc numit Lenape Lane. Legenda spune că, dacă lumina devine roşie în timp ce este privită de cineva, această persoană moare imediat.