| Sabixoxo a întrebat:

Despre ce e vorba in filmul "Psycho"?

Răspuns Câştigător
| NamPleak a răspuns:

Patrick Bateman este un criminal maniac ce lucreaza la bursa din New York. Motivele crimelor sale sunt discutabile, printre care s-ar numara invidia exagerata pe colegii sai, obsesia materiala, ura pura sau poate doar nebunia completa. Dementa sa sporeste pe parcursul filmului, el omorand cel putin 20 de oameni in acest proces, incluzand top-modele, oameni fara adapost, colegi de serviciu, prieteni sau oricine ii sta in cale. Singura persoana pentru care are un dram de bunavointa este secretara sa, Jean, insa in cele din urma nu se poate abtine sa nu simta nevoia de a o ucide. De multe ori Patrick nu poate realiza daca faptele sunt reale sau doar apartinand amagirii psihotice cauzata de problemele sale.

1 răspuns:
| AdryaNNoADY a răspuns:

Toate detaliile despre acest film le poti afla aici in limba romana http://www.cinemagia.ro/cauta/?q=Psycho&new=1 sau aici in engleza aici http://www.imdb.com/find?q=psycho&s=all

Toat aici poti gasi recenzii despre orice film care a aparut sau va aparea. Funda?