| TeodoraC a întrebat:

Hey, dragilor! happy

Stiti un film bun? De preferat aventura si fantezie. ( gen Hunger Games, Harry Potter, City of bones, Divergent etc. )

Apreciez! ( insemnand funda celui mai bun, mai complet si mai rapid raspuns ) :d

9 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Teen Wolf
Hancock
Vampire Academy
Riddick
Ender's Game

FUNDA?

| KhludCiprian a răspuns:

Stiu mai multe cu aventura, dar nu neaparat fantezie:
Golden Compass (cred ca e cel mai aproape de ceea ce astepti, dar nu-s sigur)
Inception (cum sa intri intr-o lume a viselor)
House of flying daggers (o poveste de dragoste intr-o lume kung-fu mistica). Similar ce poate e mai cunoscut ar fi "Memoirs of a geisha"
Finding Neverland - daca vrei sa "versi o lacrima", o poveste despre cum a fost creat "Peter Pan"
Memento si/sau Fight Club - prefer primul, ambele au o poveste ce trebuie sa o descoperi
Wicker Park - ce faci cand coincidentele iti regasesc iubirea. Dupa mine o aventura foarte buna
Fearless: daca acest clip te convinge, merita, daca nu sa nu te uiti: https://www.youtube.com/watch?v=z7Rg0j1YD0w (intr-un fel similar: Man of Tai Chi)
Terminator 3
Daca vrei fantezii istorice:
300 - macar pentru Leonidas :P

Nu uita, daca vrei "review"-uri, poti gasi aici pe Youtube canalul "Screen Junkies"
Aici e evaluarea filmului "300":
https://www.youtube.com/watch?v=B3YbODo7ieQ&list=PL86F4D497FD3CACCE

| CartoonN a răspuns:

I, Frankenstein
Wrath of the titans
Clash of the empires
The legend of hercules
Thor:the dark world
Jack the giant slayer
Toate sunt faine.

| betty678 a răspuns:

Bunăăă! Îţi dau nişte filme de aventură pe care le-am văzut şi mie una chiar îmi plac.
1.The Bridge On the River Kwai (1957)
2.The A team (2010)
3.The Legends Of Hercules(2014)
4.Gold(2013)
5.Nebraska(2013)
Filme acţiune:
1.In The Blood(2014)
2.The Contractor(2007)
3.Bad Asses(2014)
4.Gabriel(2007)
5.Little Favour(2013)
Şi acum îţi dau şi unul horror deşi nu ai cerut. L-am văzut şi îmi place la maxim sper să îţi placă şi ţie:
1.The Appearing(2014)
Îţi urez vizionare plăcută şi sper că ţi-am fost de ajutor.

| TeodoraC explică (pentru betty678):

Nu stiu cum de toata lumea se gandeste sa imi dea si cate un film de groza. laughing Iubesc filmele de groaza si sper sa fie bun. happy

| betty678 a răspuns (pentru TeodoraC):

E grozav după mine. Acum...nu ştiu dacă şi ţie îţi place. happy :*

| florin5000 a răspuns:

Captain America: The Winter Soldier (2014)
Need for Speed (2014)
Noah (2014)
Non-Stop (2014)
Pompeii (2014)
Dallas Buyers Club (2013)
12 Years a Slave (2013)
The Wolf of Wall Street (2013)
American Hustle (2013)
The Book Thief (2013)
The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)
The Hunger Games: Catching Fire (2013)
Rush (2013)
Ai din ce alege

| EdyFcsb a răspuns:

Fantezie nu prea. dar daca vrei bune de aventura incearca The Purge nu e horror sau daca iti place batman incearca filmul Batman 1989 e foarte bun.