| helllauuu a întrebat:

Hey! M-am uitat la filmul Beautiful Creatures, cei drept mi-a plăcut are dragoste, mister, dar(normal exista şi un dar ) nu am înteles sfarsitul, mi-l poate explica cineva, anyone? Mulţumesc.

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

De fapt, eu cred ca Ethan si-a amintit de Lena.
Intr-adevar, e libera interpretare, insa eu asta am inteles.
Cat despre continuare: eu am citit pe net ca va avea si o continuare.
Si zTonia, de regula filmele nu respecta cartile.

| zTonia a răspuns:

Eu am citit si cartea si ea nu se termina deloc asa, dar fiindca nu mai fac si a doua parte a filmului (pentru ca a doua carte este deja) s-au gandit sa schimbe sfarsitul si ce-i drept nu le-a prea iesit. Oricum eu m-am gandit ca iubirea dintre ei a fost atat de mare incat nici macar o vraja nu poate sta intre ei si chestia interesanta este ca tu iti poti imagina ce s-a intamplat dupa... iti poti tu imagina sfarsitul

| helllauuu explică (pentru zTonia):

Exact ca în nuvela 'La țigănci' scrisă de Mircea Eliade. Mulțumesc.