| Angeloangeli a întrebat:

am o problema, am un cont Netflix, si cand vreau sa vizionez un film imi apare "Sorry, we could not reach the Netflix service. Please tru again later. If the problem persists, please visit the Netflix" si mi se opreste filmul
App, am o boxa pentru televizor, si in ea am sistem Android si am avut Netflix ul aici

2 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Stai putin, ai Netflix pe o boxa? Adica incerci sa rulezi filmul de pe o boxa? Sau ce vrei sa spui mai exact in ultima propozitie?

Din cate am inteles eu, boxa ta nu are capacitatea de a se conecta la internet sau ceva de genul. Daca nu e conectata la internet, evident nu poate rula Netflix. Daca este conectata si tot iti face aceeasi problema, arunci pur si simplu nu are capacitatea de a rula Netflix, sau filme in general, pentru ca nu este facuta pentru asa ceva. Tu poate o ai conectata la televizor, dar daca ea nu accepta programu nu ai ce-i face. Mai bine rulezi Netflix de pe alt device mai capabil.

Ai putea oricand sa contactezi Netflix support daca nu iti iese.
Bafta! happy

| Angeloangeli explică:

Fratele meu, eu locuiesc in canada si am cumpărat o boxa micuta, gen modem, care o conectez la tv prin HDM ca sa pot sa vizionez programe live si ea are sistem Android, e conectata la internet tot, si plus de asta Youtube ul imi merge fara problema