| Anonim1447799 a întrebat:

îmi spuneti va rog și mie niște filme faine de pe Netflix? Filmele voastre preferate?
Dau funda

8 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

The Revenant
Snowpiercer
Inglourious Basterds
Django: Unchained
Pirates of Caribbean 1-5
Interstellar
Baby Driver
The Social Network
District 9
The Gift
Drive
The Invitation
Sherlock Holmes 1, 2
Focus
The Da Vinci Code 1-3
Triple Frontier
Unbroken
Sicario 1, 2
The Hitman's Bodyguard
Two Guns
Law Abiding Citizen
John Wick 1, 2
300 1,2
Riddick
Train To Busan
World War Z
The Ritual
Creep 1, 2
Rec 1, 2
Backcountry
6 Underground
Battle: Los Angeles
Priest
Rampage
Polar

| morfeo a răspuns:

Interstellar

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Filmele mele preferate de pe Netflix sunt...
-Mirage
-Fracture
-1922
-Annihilation
-Nerve
-In The Tall Grass
-Bye Bye Man
-Death Note
-Eli
-21 Sansa Vietii Lui
-Wild Things
-The Lazarus Effect

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Miracolul din celula 7, 22 Iulie, Godzilla, Anaconda, sunt multe.

| ancuta286 a răspuns:

Miracol in celula 7
Platform(cam.macabru)
The notebook
Tuturor baietiilor pe care i-am iubit 1&2
Casa bântuită
Cabina de saruturi
Pe mod avion
Luna mea de nebunie
Fata inalta
Atlasul norilor
Pana la os
Toate acele locuri minunate

| enreea a răspuns:

Îți pot spune mai multe daca vrei

| Anonim1447799 explică (pentru enreea):

Daaa, dacă te rog îmi spui niște filme? Care ți-au plăcut și merita văzute îți dau funda după?

| enreea a răspuns:

Mie mi au plăcut personal filmele sau serialele adolescentine, de dragoste, sau cu vârcolaci, vampiri, vrăjitoare.
O sa ti le pun in ordine cum mi au plăcut mie:
1.caos(the chilling adventures of Sabrina-mai exact este cu o vrăjitoare adolescenta care trebuie sa susțină un ritual pentru a l slăvii pe satana, dar aceasta refuza si uita te la el pentru ca e si de dragoste si e super aștept următorul sezon)
2. Teen Wolf(tocmai am terminat serialul si mi-a plăcut foarte mult as vrea sa înceapă alt sezon dar nu se va întâmpla asta e vorba despre prietenie si despre un băiat Scot McCall care devine vârcolac pana la urma toți prietenii lui vor deveni ființe supranaturale în afară de prietenul sau cel mai bun Styles el este sufletul serialului si nu e horror)
3.To all boys before i've loved(are 2 parti si e de dragoste m-am uitat de 6 ori la el)
4.After (e tot de dragoste si partea a doua va apărea in mai)
5.The vampire diaries(e un serial super mișto cu vampiri, si e de dragoste)
6.The originals(înainte sa te uiti la the vampire diaries, uita te la asta pentru ca așa vei înțelege celalalt serial pentru ca sunt oarecum legate)
7. Legacies(e continuarea de la serialele astea dar cu copii lor si e super fain)
8.Riverdale(daca nu l ai văzut ar trebui sa il vezi e de adolescenți, dragoste, acțiune, crima, mistere, detectivi ei fiind 4 adolescenți plus prietenii apropiați lor)
9.The vampire academy(sau CV de genul, rolul principal este jucat de Lucy Fry, actrița ce a interpretat o pe Lyla in serialul Mako Mermaids, iar filmul e superb.
10.Atypical
11.Stranger things(e un serial bun din partea mea doar ca eu m-am plictisit de la primele 3 episoade pentru ca nu mi s-a părut așa de interesant părerea mea)
12.Beyond
13.Acream
14.The 100.
15. Elite(e un serial in spaniola, cu niste asolescenti, e de dragoste, ura.....are tot ce ii trebuielaughing
16.Vis-a-Vis(e tot un serial in spaniola si am văzut toate sezoanele si abia aștept sa înceapă următorul, e interesant pentru ca la început rivalele devin prietene pentru ca in pușcărie trebuie sa supraviețuiești iar de una singura nu poți, e si de dragoste dar foarte putin)
17.The half of IT(pe asta l am lăsat la final pentru ca inca nu a început, va fi lansat in mai si din cate am văzut pe Youtube, e interesant)
Toate aceste filme/seriale mi au plăcut mie cel mai mult, sau sunt puse pe lista mea de așteptare? dar le am ales cu un motiv, sunt foarte greu de găsit după cerințe sa fie si dragoste, si ura, si vampiri, vârcolaci si vrăjitoare si de adolescenți.
Astea mi s au părut interesante si mai speciale pentru ca alea de adolescenți pe care le vezi pe google sunt in mare parte plictisitoare sau din anii '90.
Sper ca te am putut ajuta!?
Ps:uita te prima oara la caos sau teen wolf le ador?