| lovet1coolgirl a întrebat:

Scuzati'ma daca nu vorbesc in termenii corecti in legatura cu animeurile. dar ce seriale anime imi recomandati? M'am hotarat de urand sa vizionez unul dar habar nu am unde sa caut. sad

4 răspunsuri:
| Fiction a răspuns:

Depinde...daca vrei horror, iti recomand Another love struck... daca nu, Kimi to Boku.E un serial assssa dragut! Doua sezoane de cate 13 episoade.Iti mai recomand Toradora.

| dannyel86 a răspuns:

"Anime here" e un site care iti ofera o gama larga de seriale si filme anime, cu subtitrari in limba engleza. Sunt ordonate alfabetic si ai de unde alege. In functie de recomandarile altora, le poti gasi disponibile pe site si le poti urmari online. E doar un exemplu.

| ryuu a răspuns:

Salut. Iti propun "Bakuman" (3 sezone).

Akito Takagi, un student foarte bun, descoperă că Moritaka Mashiro desenează uimitor. Akito Takagi încearcă să-l convingă pe Moritaka să lucreze împreună la manga, unul având creierul şi celălalt talentul. După mai multe încercări, Takagi îl convinge pe Mashiro să i se alăture. Takagi, cu isteţimea lui, speră să devină un mangaka de mare succes, iar Mashiro, cu talentul său înnăscut, speră să se căsătorească cu o fată foarte frumoasă, pe nume Azuki Miho.

Vizionare placuta!

| kameleonic a răspuns:

Kaubôi bibappu: Cowboy Bebop, Steins; Gate, Planetes, Rupan sansei, Desu nôto