| PumpkinDoll a întrebat:

Https://www.youtube.com/watch?v=KqJSiBkETXY

Ce merge asa prost? Deci nu inteleg.Cand ma uit la clipul asta, simt ca e foarte aproape de anime dar in acelasi timp nu cred ca e realist deloc.Si asta se intampla la toate live action-urile pe care le-am vazut.Nu stiu... oricat de mult s-ar stradui, par doar niste parodii fara esenta.De ce nu-mi pot da aceeeasi senzatie pe care o am cand ma uit la anime?

1 răspuns:
| DNA01 a răspuns:

Dar stii ca ala nu e un live action oficial, nu? E un fan made, deci practic o parodie. Majoritatea anime-urilor live action oficiale sunt facute de japonezi iar limba in care vorbesc e japoneza, nu engleza. Sunt putine live action-uri oficiale facute de americani, de pilda Death Note, Dragonball Evolution, Ghost in the Shell, Alita Battle Angel etc. Tokyo Ghoul are 2 live action-uri oficiale facute de japonezi, unul din 2017 si altul din 2018.
Oricum toate live action-urile oficiale facute de japonezi sunt regizate prost (exceptie Fullmetal Alchemist si Gintama) doar ca am vrut doar sa iti atrag atentie ca ala e doar fan made, in caz ca nu stiai.