| aliceeeeeeeeee a întrebat:

Imi place atat de mult serialul jurnalele vampirilor, mi-as dori ca elena sa ramana cu stefan, scrie undeva daca la final vor ramane impreuna, sau cum se va tremina? si daca vor mai fi si alte sezoane in afara de asta al 3lea

4 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Am citit ca elena se sacrifica pentru cei doitongue

| Caroline07Forbes a răspuns:

Da va exista sez patru. Uite aici un fel de descriere luata de pe un site: 1. Primul lucru care trebuie mentionat, este ca in acest sezon 4 va mai aparea un vampir, nu este vorba de un personaj nou, ati ghicit, este vorba chiar de celebra Elena care in sfarsit, dupa 3 sezoane, ceea ce foarte multi asteptau, se va intampla. Asadar in acest sezon 4, Elena va fi nevoita sa faca fata unei schimbari majore si ceea ce pare si mai interesant este ca Damon si Stefan vor trebui si ei sa faca fata acestei transformari

Ceea ce o framanta cel mai mult pe Elena pe langa faptul ca nu si-a dorit niciodata sa devina vampir, este ca nu poate sa nu se compare cu Katherine facand tot posibilul sa fie un altfel de vampir si sa nu se transforme in ceea ce uraste cel mai mult la acestia. Pe parcursul acestui sezon 4, va fi prezentata o lupta permanenta a Elenei cu propria constiinta si cu instinctele animalice pe care le poseda acum, o sa vedem asadar faze interesante, unele foarte amuzante, iar altele dramatice, cel putin pentru fanii mai impatimiti ai serialului.

2. O alta certitudine in acest sezon 4 este ca Bad Bod Damon se intoarce. Este deja stiut ca o mare parte din sezonul 3, Damon si-a petrecut-o incercand sa fie altfel, sa-i demonstreze Elenei ca poate sa se schimbe....producatorii au declarat insa ca acest lucru nu se va mai intampla in noul sezon - "He is not a nice guy," - si deci il vom vedea pe Damon doar in postura care l-a facut mai interesant pentru noi toti.

3. Un alt personaj care va deveni mai interesant in acest sezon este Matt. El a fost oarecum cel care a decis indirect soarta Elenei, aceasta obligandu-l pe Stefan sa il salveze pe Matt si nu pe ea in accidentul de masina de la sfarsitul sezonului 3. Asadar din toamna il vom vedea pe Matt mai prezent ca pana acum, fiind singurul care pare sa o tina pe Elena conectata inca la lumea reala, umana, ba chiar se lasa la un moment dat senzatia ca intre cei doi s-ar putea reaprinde o parte din sentimentele mai vechi care le aveau unul pentru celalalt...va ramane de vazut insa daca aceasta posibila relatie va fi doar o impresie sau chiar o certitudine.

4. Delena vs. Stelena: bineinteles, una dintre intrebarile care sta pe buzele tuturor si in acest sezon este cu cine va fi pana la urma Elena. Producatorii nu au vrut sa dea prea multe detalii in aceasta privinta, fiind singurul subiect pe care au vrut sa-l trateze cu mai putine informatii...au dat totusi de inteles ca desi la sfarsitul sezonului 3 s-a lasat impresia ca Stefan este cel cu care alege sa ramana, noua ipostaza in care o s-o gasim pe Elena in sezonul 4 si anume cea de vampir se pare ca o va apropia pe aceasta din nou mai mult de Damon, acesta fiind capabil sa-i inteleaga mai bine noile instincte animalice pe care le-a dobandit...Stefan insa nu va iesi in niciun caz din viata ei - " She's going to need help from these two, and the three of them are going to learn a lot together in a very short amount of time.""
5. Vrajitoarea originara: Acesta pare sa fie unul dintre aspectele cu care producatorii vor suprinde in acest sezon 4. Desi este numita vrajitoarea originara, s-a lasat de inteles ca nu este totusi prima vrajitoare de felul ei. Acesta pare sa fie unul dintre subiectele principale ce vor fi abordate din toamna si care vor lasa loc de numeroare interpretari. Producatorii au lasat sa se inteleaga ca aceasta nu este prima vrajitoare si ca o sa apara un nou personaj care va incerca sa puna capat puterilor acesteia.

6. Se va intoarce Katherine in acest sezon? Ei bine se pare ca prezenta sa va lipsi sau va fi foarte rara in acest sezon nou. Producatorii au declarat ca aceasta nu isi va face aparitia pana cand Klaus nu va disparea definitiv, exista totusi sanse sa o mai vedem din cand in cand ca pe un element surpriza asa cum a facut-o si in sezonul 3.

7. Meredith: In ceea ce o priveste pe Meredith se pare ca o vom vedea in continuare si in sezonul 4, devenind treptat un personaj din ce in ce mai important. Din moment ce serialul cam duce lipsa de adulti, ea va fi in continuare unul dintre personajele cele mai stabile fiindca se pare ca treptat, povestea din serial se vrea sa se intercaleze cat mai mult cu povestea din cartile "The Vampire Diaries". Dupa cum au spus si producatorii "She's part of the family now"...

8. Ce se intampla cu Alaric? Se pare ca personajul lui Alaric nu mai are viitor in acest serial, el va mai aparea totusi uneori sub forma unor amintiri sau imagini fantomatice. In orice caz, nu va mai fi un personaj de baza ca si pana acum si va aparea foarte rar.

Acestea fiind spuse, fanii TVD asteapta probabil acum cu si mai mare nerabdare inceputul sezonului 4. Multe se vor intampla in acest sezon, iar dupa aceasta editie Comic-con, producatorii au lasat de inteles ca partea mai interesanta abia de acum incolo va urma odata cu transformarea Elenei in vampir.
Sper ca ti-am fost de folos. A! Sezonul 4 apare in 12 oct. 2012.
P.S.Si eu vreau ca Elena sa fie cu Stefan. Daca vrei sa mai vorbesti despre vampire diares( carti sau serial) lasa-mi un mesaj. Funda?

| PpCuId a răspuns:

Imi doresc si eu ca Elena sa ramîna cu Stefan, dar citisem in TPU la o intrebare ca in carte ea va muri pîna la urma, si vor fi doar 3 sezoane FINALUL((((

| uiteasa a răspuns:

Filmul este ft diferit fata de carti. nu se stie sigur daca va ai exista inca un sezon, dar in opinia mea ar fi o mare pierdere sa se opreasca la trei.