| aleally98 a întrebat:

Imi poate da cineva rezumatul mai amplu de la serialul indian " Suflete pereche"?

Răspuns Câştigător
| Mandark a răspuns:

Deci, Suflete Pereche incepe cu o familie indiana nu prea bogata dar numeroasa, Manohar si Sulochana care sunt parintii a 4 copii : Vinod care este insurat cu Manjusha si are o fetita Muni, Archana care este cea mai mare fata a familiei, Varsha, si Vaishali mezina, mama archanei incearca sa i caute alesul archanei, dar fiindca archana era o fata simpla care s-a lasat de scoala pentru a-si ajuta familia, a fost respinsa de foarte multe ori, si din cauza asta toti erau suparati inclusiv archana care a vrut sa se sinucida, Pana la urma ea se casatoreste cu Manav, un tanar dintr-o familie mai saraca care sta in mahala dar care este foarte muncitor si cinstit, el fiind singurul care isi intretine familia, Dupa ce se casatoresc sunt foarte fericiti, dar fericirea nu dureaza mult, fiindca lui manav ii este intinsa o cursa de catre fratele manjushei, ajay care impreuna cu mama sa incearca sa le faca numai rau. Archana crede ca manav a inselat-o si cei 2 se despart, manav incearca sa o convinga ca nu e asa, dar archana cum e usor influentabila nu l crede. archana este certata si umilita de mama lui manav, savita care este o persoana foarte rea care vrea numai bani. relatie celor 2 se raceste foarte tare ..intre timp fratele lui manav sachin se indragosteste de fiica patronului lui manav Shravani, dar si ea de el, cei 2 urmand sa se casatoreasca, dar sachin trebuia sa plece in america, dar are un accident si moare, shravani afla ca e insarcinata, iar manav ca sa ii apere onoareamanav se hotaraste sa divorteze de archana si sa se insoaree cu shravani, dar el inca o iubeste pe archana, mama lui manav crede ca archana este vinovata pentru moartea lui sachin si o uraste ft mult, Archana nu vrea sa divorteze de manav iar la proces se hotaraste ca cei 2 sa ramana impreuna sub acelasi acoperis 3 luni pentru asi rezolva problemele, Aceasta decizie nu i-a picat bine mamei lui manav care nu vrea sa o primeasca in casa ei, intr-un final archana se muta, dar sufera foarte tare k manav este distant cu ea. Cam atat a fost difuzat, continuarea o vezi la tv. Sper ca te-am ajutat Fundita? big grin

2 răspunsuri:
| BlaaBlaa a răspuns:

Suflete Pereche (Pavitra Rishta) are la baza o poveste emotionanta despre relatia ce se infiripa intre orice mama si fiica sa.
Tanara Archana este o tanara modesta care nu straluceste prin educatia sa, insa ea se descurca foarte bine cu treburile casnice. Desi multi depindeau de munca pe care Archana o depunea zi de zi, nimeni nu o pretuieste, cu exceptia mamei si fratelui sau. Mama ei avea un singur scop, de a-i gasi un barbat cu un loc de munca bun si care sa aiba un salariu cat de cat bunicel, care sa le ofere o viata cat de cat buna si linistita.

| aleally98 explică (pentru BlaaBlaa):

Asta est o prezentare a filmului eu am scris ca vreau un rezumat amplu.Imi pare rau nu pot sa iti dau funda.