| lKaonl a întrebat:

Imi poate recomanda cineva filme sau seriale care sa contina slang?

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

In ce domeniu?
slang inseamna cuvinte folosite exclusiv NUMAI de anumite grupuri, de exemplu aici pe site m-am certat cu una care folosea cuvantul "ritual" referitor la demachiaj, si eu stiam ca e numai relativ la vraji sau religie

moment in care The Big Bang Theory contine o tona de slang fizic/stiintific, si "injuraturi" de gen:

"bineinteles ca nu te duce mintea, doar ai un singur masterat" big grin

(spre deosebire de el, care avea trei)