| AnnMirele a întrebat:

Îmi poate recomanda cineva seriale coreene în care acțiunea se întâmplă în epoca modernă, nu istorice? Dar să fie serioase. Ceva gen Angel Eyes.Mulțumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| 49Days a răspuns:

Ce am vazut si mi-a placut
The heirs (primul loc)
Nice guy
49 Days
Acum as vrea sa incep I miss you apoi secret love
am mai vazut my princess si heartstrings
Si app: angel eyes merita? O scurta descriere? :d

| AnnMirele explică (pentru 49Days):

Are 20 de episoade,nu sunt toate traduse.
Este despre o fata oarba(o cheama Soo Wan) care se indragosteste(logig, de un baiat, il cheama Dong Joo).Soo Wan pina la urma, trce printr-o operatie care s-o faca sa vada, dar nu stie ca donatorul a fost mama lui Dong Joo care a murit intr-un acctident.Dar Dong Joo pleaca in America pentru ai face surorii lui(Hea Joo) o operatie(mi se pare ca avea leucemie). Peste 12 ani ei se intilnesc.Amindoi sutferisera din cauza despartirii.Dong Joo revine cu numele de Dylan. Apoi ia afla ca este el.Dar ea are iubit, de care se desparte.Si de aici incepe sfirsitul, pe care nu ti-l povestesc.

| larylarysa a răspuns:

"Fall in love with me" e serialul la care ma uit acum si e super. are si parti de comedie. m-am mai uitat si la altele dintre care doar doua le mai recomand: "playfull kiss" si "City Hunter". Iti vor placea cu siguranta.

| MariaCorinaaaa a răspuns:

City Hunter la ala si eu m-am uitat si a fost super :3, Boku No Ita Jikan, Love Myself or You, Doctor Stranger, Ruby Ring, Rock'n Road si mai sunt si altele :*