| noisolpXekuNemertXe a întrebat:

Îmi puteți da vă rog niște filme de gen SF în care omenirea este distrusă și după mii de ani începe de la capăt? Mă refer la o lume gen lumea din anii 800 000 din filmul The Time Machine 2002 dacă l-ați văzut.

4 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Elysium (2013),Looper (2012),John Carter (2012),Total Recall (2012),Upside Down (2012),In Time (2011),Dredd (2012),Oblivion (2013),The Host (2013),The Prototype (2015/nu a apărut), Jumper 1 si 2 (2008/2015),Equilibrium (2002),Project Almanac (30 ian. 2015), serial The 100

| Justme2001 a răspuns:

Pai, eu am vazut : Lucy. Este vorba de niste chinezi si o fata, in care chinezii inventeaza ceva drog si cu care sa faca trafic in anumite regiuni. Ca sa poata sa faca asta, drogul este pus in interiorul lor, adica in stomac. Mai este vorba si despre folosirea creierului uman in proportie de 99%-100%, dar exista pe final o secventa cu calatoria in timp, dar daca ai vedea filmul ai intelege mai bine despre ce este vorba.

| liubasha93 a răspuns (pentru Justme2001):

Mmmmm da interesant film l-am privit nu de mult, dar acolo nu prea are nimic legatura cu distrugerea lumii, ala este un fragment pe caiteva minute si e la sfirsitul filmului.Este un fragment calatoreste in timp in urma la prima femei maimuta care ii purta numele, si a putut efectua lucrul acesta datorita faptului ca areusit sa foloseasca creierul la 100%.

| liubasha93 a răspuns:

Salut, poti incerca acesta "The 100" este un film foarte interesant, doar ca este serial, insa mie imi place enorm, la nebunie, astept cu nerabdare urmatoarea serie.Incerca poate o sa iti placa.