| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune cateva filme istorice si cateva cu razboi? funda cele mai bune

Răspuns Câştigător
| BadWaffle a răspuns:

Saving Private Ryan
Breaveheart
Schindler's List
Apocalypse Now
Full Metal Jacket
The Hurt Locker
The Pianist
Casablanca
Life Is Beautiful
Kingdom of Heaven
We were soldiers
Platoon
Lawrence of Arabia
The Last Samurai
Valkyrie
Alexander
Enemy at the Gates
Empire of the Sun
Letters from Iwo Jima
Seven Years in Tibet
Born on the Fourth of July
Patton

toate sunt filme exceptionale pe langa multe altele, ar mai fi mini seriile:

Band of Brothers
The Pacific

acum timp sa-ti faci happy

4 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Braveheart, Saving Private Ryan, The Longest Day, Waterloo

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Saving Private Ryan (1998) un film excepțional.
Mult succes si vizionare placuta.

| gigite a răspuns:

La muncă, derbedei, că trece anul Şi vin ăilalţi şi-o să vă ia ciolanul. Făceaţi pe democraţii cei cucernici, Cristosul mamii voastre de nemernici! Scuipaţi-vă-ntre voi cum se cuvine Şi-apoi convingeţi-vă că e bine.
C-aţi luat o ţară de mai mare dragul Şi i-aţi distrus averile şi steagul. S-ajungem colonia de ocară Care-şi va cere scuze în maghiară. Şi, prin complicităţi see you demoni aprigi, Aţi desfiinţat uzine, câmpuri, fabrici.
Şi, prin vânzări de ţară infernale, Aţi omorât see you voia animale. La greul greu care mereu ne-ncearcă, Răspundeţi see you un greu de moarte, parcă. Şi i-aţi găsit şi bolii un remediu Întoarceţi România-n Evul Mediu.
Ce căzături, ce târfe, ce mizerii, V-aş desena see you acul, să vă sperii. Dar voi nici sânge nu aveţi în vine, Ci credite din călimări străine. Le ştiţi lui Hitler şi lui Stalin taina Şi-mpingeţi Bucovina în Ucraina. Aşa cum ceilalţi, limpezească-i valul S-au compromis negustorind Ardealul.

Ghici? versurile?

A. paunescu

| PeaceLoveMusic a răspuns:

Piratii din caraibelaughing)