| ale16 a întrebat:

Imi spuneti nume de filme de epoca de dragoste dar sa se termine frumos?

Răspuns Câştigător
| Flori a răspuns:

Filmele de epoca sunt foarte frumoase, insa marea majoritate au un sfarsit altfel decat ne-am astepta. Dar ce valoare are un film daca, la sfarsitul lui nu ne punem intrebarea:"dar daca nu facea asta, ce se intampla? Ramanea cu el/ea?"... Uite cateva filme, unele din preferatele mele. Sper sa-ti placa.Cat despre sfarsit...ramane sa-l descoperi.
Love In Time of Cholera
Romeo and Juliet
The Sleeping Dictionary
One Night With The King
A Midsummer Night's Dream(Visul unei nopţi de vară)
Jason and the Argonauts
Sense and Sensibility
Pride and Prejudice
Gone With the Wind
Northanger Abbey
The Other Boleyn Girl
Elizabeth

7 răspunsuri:
| Laura456 a răspuns:

Bednaya nastya
adica anastasia
e un serial rusesc. dar e SUUPER
sau razboi si pace varianta mai noua. are vreo 4 parti parca sau 3 nu mai stiu sigur dar e genial

| hasadia a răspuns:

Sabrina ( 1954 )
some like it hot ( cu marilyn monroe )
Gentlemen Prefer Blondes ( marilyn monroe )
how to steal a milion
my fair lady
the piano
two for the road
the nun's story
love in the afternoon
charade
funny face
roman holiday
all about eve ( un film exceptional )
River of No Return ( cu marilyn monroe )
bus stop
we're not married
how to marry a millionaire ( marilyn monroe
hiroshima mon amour
Ladies of the Chorus
singin' in the rain
Niagara
paris when it sizzles
Breakfast at Tiffany's
Gone with the wind

happy... le-am vazut pe toate. pot sa spun ca sunt superbe, merita vazute, niste filme exceptionale, nu toate rahaturile din ziua de astazi

| D[:x] a răspuns:

Sunetul muzicii
Undeva candva

ce zici?batting eyelashes

| Blondaa a răspuns:

"A walk to Remember", "Ice Princess", "Another Cinderella Story". sper sati placa. :* nu sunt chiar de epoca dar merg si se termina splendid :d

fundita?hee hee

| Sk8kOsMyN a răspuns:

Vezi daca iti plac: Valentine's Day (2010), Step Up (2010), Remember Me (2010). Funda?

| Sk8kOsMyN a răspuns:

Funda?

| raulmen a răspuns:

Tarzan