| IrinaDelia a întrebat:

Imi spuneti si mie filmul in care a jucat florencia bertotti! dau funda celui mai bun raspuns.

5 răspunsuri:
| Artemesia a răspuns:

Nu este vorba despre serialul "NINI"? Eu stiu ca in el a jucat Florencia Bertotti.

| Holocause a răspuns:

A jucat in filmul Floricienta.
Florencia este protagonista serialului. Numele ei complet este Florencia Fazzarino Santillan. In cele doua serii, Florencia este o fata dinamica si curioasa. Este foarte vorbareata si de putine ori gandeste inainte sa spuna ceva.Gesticuleaza atunci cand vorbeste, inventeaza insulte, face foarte mult zgomot( rade, plange, vorbeste foarte tare). Are o fobie pentru furtunile si ploile puternice. Este indragostita de Federico Fritzenwalden(pe care il porecleste 'freezer' deoarece acesta nu isi arata niciodata sentimentele), patronul casei in care aceasta lucreaza ca dadaca, desi de multe ori neaga asta si zice ca nu ii pasa de el. Ii iubeste foarte mult pe fratii Fritzenwalden si si-ar da si viata pentru ei. Este dulce, simpla, iubitoare, vesela, generoasa, sincera dar si imatura. Traieste in povestea ei cu printi si printese si are zane care de multe ori ii dau sfaturi. Foloseste foarte des cuvantul 'fliquiti'. Este orfana de mama si de tata. Mereu este preocupata de persoanele din jurul ei si face tot posibilul sa le ajute atunci cand acestea sunt in probleme. Se imbraca foarte colorat (tenisi, fuste, bluze colorate). Delfina o uraste si ii face viata imposibila. Are formatia ei numita "Floricienta y su banda". Personajul Florenciei este interpretat de Florencia Bertotti.

| IrinaDelia explică:

O pot gasi si in romana?

| lucybzz a răspuns:

SPAM10188/lucyan big grin