| winchesters a întrebat:

In ce filme a mai jucat Ian Somerhalder?

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

Filmografie:

* Actor
* Producator

1. Cradlewood (2012) (in productie)... Josh
2. Fireball (2009)...
3. Wake (2009)... Tyler
4. How to Make Love to a Woman (2009)... Daniel
5. The Vampire Diaries (Serial TV) (2009)... Damon Salvatore
6. The Tournament (2009)... Miles Slade
7. The Lost Samaritan (2008)... William Archer
8. Lost City Raiders (2008)... Jack Kubiak
9. Marco Polo (2007)... Marco Polo
10. Tell Me You Love Me (Serial TV) (2007)... Nick
11. TV: The Movie (2006)...
12. The Sensation of Sight (2006)... Drifter
13. The Lost Survival Guide (2006)... Boone Carlyle
14. Pulse (2006)... Dexter
15. Lost: Revelation (2006)... Boone Carlyle
16. Creating the Fear: Making of 'Pulse' (2006)... Dexter
17. Destination Lost (2005)... Boone Carlyle
18. Lost: The Journey (2005)... Boone Carlyle
19. Lost (Serial TV) (2004)... Boone Carlyle
20. Fearless (2004)... Jordan Gracie
21. In Enemy Hands - In mainile dusmanilor (2004)... U. S. S. Swordfish: Danny Miller
22. The Old Man and the Studio (2004)... Matt
23. Recess (2004)... Cooley
24. The Rules of Attraction - Regulile Atractiei (2002)... Paul Denton
25. CSI: Miami (Serial TV) (2002)... Ricky Murdoch
26. Changing Hearts - Traieste cum vrei (2002)... Jason Kelly
27. Smallville (Serial TV) (2001)... Adam Knight
28. Life as a House - Viata ca o casa (2001)... Josh
29. Anatomy of a Hate Crime (2001)... Russell Henderson
30. CSI: Crime Scene Investigation - CSI (Serial TV) (2000)... Tony Del Nagro

http://www.cinemarx.ro/persoane/Ian-Somerhalder-9235.html? filmografie#actor

10 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

@AnnaYo ti-a raspuns deja dar vreau sa iti recomnad toate filmele cu Ian. Este cel mai superb, amuzant, inteligent etc. actor pe care l-am vazutlove struck

| pwp a răspuns:

In serialul,, lost;;
e superb ian love struck

| Mentaaaaa a răspuns:

Joaca intr-un serial numit The Vampire Diaries intr-un serial numit Lost.Aflii de aici multe chestii despre el : http://en.wikipedia.org/wiki/Ian_Somerhalder

| Magnific a răspuns:

Http://www.cinemarx.ro/persoane/Ian-Somerhalder-9235.html in stanga sus vezi in ce filme a jucat si jos de tot e o Filmografie. sper ca ti-am putut fi de folos.

| UniCool a răspuns:

DarkChocolate tu cauti filmografia actorului Ian Somerhalder. Uite-te aici http://www.imdb.com/name/nm0813812/
Ca actor mai mult in seriale tv, a si produs un scurt-metraj prin 2004, nascut in `78 in Louisianna, SUA.
Eu nu il stiu decat din VD ca Damon Salvatore dar cu siguranta o sa-l mai vedem in filme ca-i sta bine rolul de bad-boy;)

| OptimusPrime a răspuns:

Uita-te aici: http://www.cinemarx.ro/persoane/Ian-Somerhalder-9235.html
Scrie si informatii personale, in ce filme a jucat.

Biografie: Biografie Ian Somerhalder
Articole
Interviu
Biografie
Trivia
Stiri
Contribuie si tu la completarea
acestei pagini.
Fiul unei maseuze si al unui antreprenor de constructii, Ian Somerhalder s-a nascut in oraselul Mandeville, Louisiana. Plimbatul cu barca, inotul, pescuitul si caii i-au ocupat timpul in copilarie ca de altfel si clubul de teatru si spectacolele cu grupul de teatru local. La doar 16 ani a inceput sa joace in mod profesionist in New York si pana a implinit 19 ani juca sub indrumarea profesorului de actorie William Esper.
Ocazia cea mare a lui Ian Somerhalder a venit o data cu rolul principal in serialul " Young Americans "(1998). Alte aparitii de televiziune includ : "CSI", "CSI:Miami", "Law & Order: Special Victims Unit" si cunoscutul "Smallville".
Pe marele ecran Somerhalder a jucat recent in "Changing Hearts" (2002) impreuna cu Lauren Holly si Faye Dunaway, " The Rules of Attraction" regizat de Roger...

| problematic a răspuns:

1998 - Celebrity
2001 - Life as a House
2002 - Changing Hearts
2002 - The Rules of Attraction
2004 - In Enemy Hands
2004 - The Old Man and the Studio
2006 - National Lampoon's TV: The Movie
2006 - Pulse
2006 - The Sensation of Sight
2008 - The Lost Samaritan
2008 - Lost City Raiders
2009 - Wake
2010 - How to Make Love to a Woman
2010 - Cradlewood

| paullynna a răspuns:

Vampire diaries, lost, marco polo lost samaritan wake, tell me you love me. the tournament rules of atraction, fireball lost city raiders etc

| ☻❥➹❤Gothic Angel❤➹❥☻ a răspuns:

Serialul Lost, The Vampire Diaries, serialul Young Americans, Changing Hearts, The Rules of Attraction ^_^ funda?

| Cladon a răspuns:

Uite... aici ai totul despre el : http://www.imdb.com/name/nm0813812/