| NuGasescUnNumeOriginal a întrebat:

In episodul 15 sezonul 2 din the vampire diares de ce invie(daca a fost mort) elijah?

Răspuns Câştigător
| luanna121 a răspuns:

Pentru ca i-a scos Damon pumnalul, Elena era cu Stefan.

3 răspunsuri:
| justagirl2 a răspuns:

Pentru ca elena i-a scos pumnalul din cauza asta a inviat. daca pumnalul ramanea infint in inima, mort ramaneahappy iar pumnalul a fost imbibat in cenusa copacului aluia care era f rar si care omora un original, tocmai din aceasta cauza daca Damon il strapungea murea si el. Alaric fiin cel care i l a infipt in inima lui Elijah (el fiind om)

| Konica a răspuns:

Pai vampirii originali mor doar daca li se infige un pumnal facut din lemnul unui copac f rar. Damon i-a infipt un pumnal dint-un lemn obisnuit, de aceea nu a murit. Funda!?

| Gєσяgιαηαα a răspuns:

Daca iti amintesti cand Klaus si'a recuperat familia lipsea un sicriu. In sicriul ala era Elijah. Cu ajutorul lui Bonnie au desfacut sicriul si i'au scos pumnalul, el reinviind.