| thevampirediaries5 a întrebat:

In legatura cu gossip girl este o intrebare pentru cei care l-a vazut. Nu am inteles in film de ce Chuck Bass este suparat pe tatal sau dupa ce acesta a murit. Inainte sa moara era suparat din cauza ca credea ca tatal sau il acuza de moartea mamei sale si stiu ca i-a spus Bart ca nu este suparat pe el... Dar dupa moartea lui de ce inca era suparat pe el?

Răspuns Câştigător
| BlackEyedGirl a răspuns:

Stii ca Bart si-a inscenat moartea cu pretextul "sa ii protejeze pe Lily si Chuck", apoi cand Chuck l-a salvat, Bart i-a luat compania si a vrut sa il intoarca impotriva lui Blair, iar cand Chuck a aflat de afacerile secrete ale lui Bart, acesta a vrut sa il omoare, sa isi omoare propriul fiu, de asta era suparat pe el si la lasat sa cada de pe cladirea aia, daca nu il lasa sa moara, l-ar fi omorat tatal lui primul.

1 răspuns:
| faramatania a răspuns:

Nu prea mai pare supărat pe tatăl său, ci îndurerat de moartea lui și chiar încearcă un sentiment de vinovăție, se simte cumva responsabil de această moarte, fără a recunoaște, însă. Este furios în primul moment pe Lily pentru că l-ar fi inșelat pe tatăl său, iar mai apoi este foarte preocupat de recuperarea Bass Industries și nu prea mai are timp de resentimente.