| Nistick a întrebat:

Intrebare pentru cei care au vazut filmul Inception.
Care este parerea fiecaruia despre final?
Adica este in vis sau realitate?

Eu am ajuns la doua concluzi:
1. Este realitatea, deoarece la final daca a-ti observati titirezul incepe sa se incline cea ce da semne ca incetineste...
2. Ar mai fi faza sa fie el pierdut in neant... adica tot filmu sa fie decat un vis din care nu sa trezit inca si doar mal a evadat; si de fapt Mal a implantat o idee lui, si dandui impresia ca e invers...

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...eu nominalizez filmul asta la categoria celor mai derutante filme din istorie! :. nu am inteles despre ce e vorba decat pe la jumatatea filmului!

| PrivateGod a răspuns:

Eu m-am uitat aseara la el. Da, adevarat, extrem de greu de inteles. Trebuie sa ai o rabdare si o atentie maxima, sa prinzi ideea de inceput, fiecare replica, fiecare actiune, complicat... Mi-a placut, a fost greu sa il inteleg dar mi-a placut.Finalul mi-e inca incert, era vis sau realitate? Titirezul inca se invartea dar zici ca incepea sa se opreasca...nu stiu!

| xbladex_1934 a răspuns:

Nu stiu nici eu sigur dar cred ca s-ar putea sa nu fie realitatea deoarece titirezul inca se invartea chiar daca da semne ca se opreste sau se poate sa fie treaz si sa se fi trezit dar nu stiu sigur.