| AdyBeastBoyForever a întrebat:

M-am uitat la Avatar Legenda lui Aang si nu am inteles cateva chestii din ultimul episod...

1) Au lasat-o pe Ty Lee in inchisoare? sad
2) Ce s-a intamplat cu toti cei care au participat la invazie? Au ramas si ei in inchisoare?
3) Cine sunt toti cei din Lotusul Alb? (in afara de Iroh)
4) Ce s-a intamplat cu Azula?
5) Celelalte fete din razboincile Kyoshi au ramas in inchisoare?
6) Zuko si-a gasit mama?
7) Cum a putut Aang sa-i opreasca manuirea focului a lui Ozai?

Răspuns Câştigător
| ŦąñťäsÿĶïŝš a răspuns:

Oh, Doamne... Tu sigur te-ai uitat la ultimul episod?laughing

1) Ty Lee a iesit din inchisoare impreuna cu razboinicele Kyoshi, alaturandu-se lor.
2) Nu, nu au ramas in inchisoare. In timp ce Zuko era incoronat ca noul lord al focului, lumea l-a aclamat, printre acestia fiind si cei ce au participat la invazie.
3) Cei din Lotusul Alb sunt vechii maestrii a personajelor principale. Unul dintre ei este maestrul lui Aang si al Katarei de manuire a apei; altul este vechiul maestru de manuire a focului al lui Aang (care nu l-a invatat mai nimic); altul este maestrul lui Sokka care l-a invatat manuirea sabiei si celalalt e Bumi, regele din Omashu.
4) Habar n-am ce s-a intamplat cu Azula deoarece nu a aratat dar cred ca au ucis-o din privirile lui Zuko si ale Katarei desi nu sta in firea lor...
5) Idem 1.
6) Pai, nu a aratat daca si-a gasit mama sau nu dar stiu 100% sigur ca a gasit-o din Legenda lui Korra. Uita-te si ai sa vezi.
7) Cu un episod inainte Aang s-a intalnit cu o testoasa-leu care i-a dat aceasta putere.
FUNDA?happy

2 răspunsuri:
| Dragutzza_Andreea_1997 a răspuns:

1) nu au lasat-o pe Ty Lee in inchisoare, ea le-a aratat cateva miscari in inchisoare si a zis ca se poate alatura lor.
2) Toti cei care au participat la invazie au fost eliberati. In timp ce Zuko era incoronat ca noul lord al focului, lumea l-a aclamat, printre acestia fiind si cei ce au participat la invazie.
3)Cei din Lotusul Alb sunt vechii maestrii a personajelor principale. Unul dintre ei este maestrul lui Aang si al Katarei de manuire a apei; altul este vechiul maestru de manuire a focului al lui Aang (care nu l-a invatat mai nimic); altul este maestrul lui Sokka care l-a invatat manuirea sabiei si celalalt e Bumi, regele din Omashu.
4) Habar n-am ce s-a intamplat cu Azula deoarece nu a aratat dar cred ca au ucis-o din privirile lui Zuko si ale Katarei desi nu sta in firea lor...
5) Cum s-a terminat razboiul razboinicele Kyoshi sau retras pe insula Kyoshi avand grija de sat.
6) Zuko isi va gasi mama in a nu stia cata pagina din Avatar Legenda lui Aang the promise.
7) Cu un episod inainte Aang s-a intalnit cu o testoasa leu si i-a dat o abilitate in care poate lua puterile pentru totdeauna si abilitatea asta doar Avatarul o poate manui.

| cosminvalentinraducanu a răspuns:

1)nau lasat-o pe Ty Lee in inchisoare!
2)razboinicii invaziei nau ramas in inchisoare!
3)maestrul Pianzao, Bumy, Paku si Jong Jong
4)azula a fost omorata de zuko dupa toate episoadele!
5)razboinicile Kyoshi sau dus pe insula Kyoshi pentru ca razboiul s-a terminat!
6)nu pentru ca Ozai nu i-a spus unde e mama lui zuko!
7)energia merge si energia este stapanirea elementelor si Aang ia oprit energia lui Ozai astfel incat Ozai na mai putut stapanii focul!