| alexa123aur a întrebat:

Daca v-ati uitat la avatar legenda lui aang si avatar legenda lui korra va rog imi spuneti si mie ce s-a intamplat cu aang katara zuko sokka toph etc.Am vazut legenda lui aang dar s-a terminat cam ciudat. Legenda lui korra nu am vazut-o la televizor am incercat sa ma uit pe calculator dar e cam virusat si nu pot sa vad calumea.Si puteti sa-mi spuneti ce s-a intamplat cu cei din legenda lui aang daca va da ceva informatii in legenda korrei.Va rog spuneti-mi.Credeti-ma am inceput sa devin cam dependenta de avatar

Răspuns Câştigător
| Sobialesc_Sofia_1990 a răspuns:

Chestia merge astfel:aproape toti sunt morti(stiu e trist!) insa Katara traieste inca.Ea si Aang s-au casatorit si au avut 3 copii:Bumi-nestapanitor, Kya-stapana a apei si Tenzin-singurul stapan al aerului.El se casatoreste cu Pema si au 4 copii, toti stapani ai aerului, 2 fete si 2 baieti.Stii Aang cu Zuko si cu Sokka devin cancelari ai orasului Republica. Daca esti fan mare stii ca Toph dezvolta o tehnica de stapanit metalul, astfel ea ajunge sefa politiei din acest oras. Aang, Zuko si Sokka sunt cei ce infiinteaza orasul in care traiesc acum toate cele 3 natiuni(deoarece stii bine ca natiunea aerului a fost distrusa-dar asta va fi misiunea lui Tenzin, sa conduca mostenirea poporului aerului).De asemenea Toph are o fiica numita Lin Beifong(ma rog ea si cu Tenzin au fost impreuna un timp, dar, ma rog partea asta nu am inteles-o bine inca). Asta e ceea ce Aang creaza dupa ce termina razboiul, ceva gen povestea initiala. Daca vrei sa stii si ce se intampla in episoade, poti sa imi spui si iti voi raspunde cu placere(eu am terminat si cartea 2). Sper ca am fost de ajutor. happy

| LittleJapana a răspuns (pentru Sobialesc_Sofia_1990):

De fapt Bumi este stapanitor al aerului ( o sa fie in cartea 3 ) si Zuko inca este in viata.

| Castravet_Alex_1999 a răspuns (pentru Sobialesc_Sofia_1990):

Spune-mi te rog frumos care e ordinea in care se nasc avatarii

| Cismasu_Alexandru_1970 a răspuns (pentru Sobialesc_Sofia_1990):

Eu acum am terminat toate episoadele o să se mai facă și altele? sau acela a fost sfarsitul

9 răspunsuri:
| Pyanissta_Alexandra_1996 a răspuns:

Pai Aang si Sokka au murit. Aang era clar ca a murit fiindca el a murit in momentul in care Korra s-a nascut, Avatarii se reincarneaza in caz ca nu stiai. Katara a ramas in tribul sudic al apei unde e maestra sefa si vindecatoare o vedem chiar din primul episod, iar zuko si toph vor aparea in celelalte sezoane. In primul sezon Korra ajunge in orasul Republicii, capitala care a construit o Aang, plecand din tribul sudic al apei, unde o antreneaza maestrul Tenzin, fiul lui Aang si al Katarei care are si el 4 copiii pe Jinora, Meelo, Ikki si pe Rohan. 2 fete si 2 baieti si o nevasta Pema. Ma rog, Tenzin o antreneaza pe Korra ca sa stapaneasca aerul, aceasta stapanind doar apa, focul si pamantul. Si Toph are 2 fete, Lin si inca una, n am retinut numele ei. Lin este serif in orasul Republicii cum a fost si Toph, ea a fost iubita lui Tenzin o perioada. Sper ca te am ajutat.

| Ardelean_Carmen_Simona_1972 a răspuns:

Pai eu nu inteleg:Avatar Aang si avatar Korra au o legatura? Prieteni mi-au spus ca nu? Ca sunt desene total diferite, dar eu nu prea cred! Va rog spuneti-mi daca au ceva in comun. sunt aceleasi personaje numai ca au mai adaugat? Cine a murit?

| Tomsa_Alexandru_1990 a răspuns (pentru Ardelean_Carmen_Simona_1972):

Da,desenele au legatura doar ca Legend of Korra se intampla 70 de ani in viitor in timpul noului avatar Korra. Sokka si Aang au murit dar Katara, Zuko si Toph inca traiesc, ultimii doi aparand in serial in sezoanele 3 respectiv 4.