| TristanTzara a întrebat:

Mai de mult, când eram mic, am văzut un film cu vampiri/horor pe Tvr1, nu îmi aduc aminte cum se numea.

În film era vorba ori de un sătuc ori de o mânăstire (în orice caz de o mică comunitate) care pe timpul iernii e "atacată" de un vampir. Nu îmi amintesc exact detalile, dar o tânără este răpită și dusă la casa vampirului, iar niște băieți se duc s-o salveze. Cred că ei negociază cu contele/vampirul și se întâlnesc cu fiul vampirului, iar în final se termină cu o cursă pe zăpadă cu sicrie în loc de sănii.

Vă rog mult, cei care știți sau vă sună familiar, comentați. Ași aprecia foarte mult dacă aș găsi filmul.

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

Probabil te referi la acesta: https://www.imdb.com/title/tt0061655/