| AdrianaBacescu a întrebat:

Merita văzută To kill a mockingbird? Stiu ca Gregory Peck a câștigat oscar pentru acest film.

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, merită! Cum de ți-a scăpat si nu l-ai vizionat încă? happy

| AdrianaBacescu explică (pentru floresdemayo):

Am văzut cu ani in urma pe TCM.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Merita văzut si revăzut, daca esti fan al filmelor clasice. happy

| valentingb a răspuns:

Ca o regulă generală, orice film vechi de care auzi, merită văzut. Una e sa apară un film acum și să împingă distribuitorul vreo 40 de milioane de dolari ca să-ți arunce reclame în ochi și urechi, și alta e să vezi cum unul dau altul iți recomandă de exemplu ...Harakiri, un film Japonez de prin 1950, sau filmele lui Charlie Chaplin. Pe alea nu ți le bagă nimeni în față, ele sunt în față și vor rămâne acolo.
Cam tot ce e în IMbD top 500 merită văzut, dar primele 100, sigur. După ăsta, îți recomand Silence of the Lambs