| Arikirinmotoka a întrebat:

Mi se pare ca animeul Peace Maker este putin copiat dupa Hakuouki...
In cele doua animeuri este vorba despre shinsengumi, iar unele caractere au acelasi nume sau aspect.
Imi puteti spune de ce?
P.S. Poate mi se pare.

1 răspuns:
| lary1399 a răspuns:

E normal sa aiba aceleasi nume pentru ca astea sunt numele istorice ale Shinsengumi. Acelasi lucru se aplica si la aspect deoarece personajele sunt bazate pe figurile istorice.
De asemenea, trebuie sa mentionez ca, dupa informatiile de pe net, Peace Maker a aparut inainte de Hakuouki si nu invers.