| MaNDwN a întrebat:

Naruto, a ajuns cu anime la episodul 264 mi se pare. Care e episodul manga in paralel cu episodul 264 din anime?

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Pei asa se intampla cu toate animeurile. Iti propun sa te uiti la Bakuman ( in Octombrie apare sezonul 3) sa vezi pasii care ii face un mangaka (artist manga) cu o serie manga, de la schita pana la a fi serializat si dupa sa se scoata un anime. Este un anime care imi place foarte mult si din aceasta cauza il recomand. Asa iti faci o idee cum este il aceasta lume manga/anime.
Scuze pentru off topic.

On topic.
Daca vrei apucate si de manga. Eu de exemplu sunt la zi cu povestea din manga si povestea din anime din:
-One Piece;
-Fairy Tail;
-Bleach (doar manga, din nefericire sad );
-Naruto Shippuden;
Plus ca intr-un anime nu este redata toata povestea din manga. Daca e sa fac o apreciere as spune ca in proportie de aproape 90 - 95% din povestea din manga este adaptata intr-un anime.
Daca e sa te apuci de manga, nu pot decat sa iti urez "Lectura placuta!"
Asa ca ramane la latitudinea ta, daca incepi sau nu de citit manga.

2 răspunsuri:
| ryuu a răspuns:

Din cate imi aduc aminte la Capitolul 519, a inceput Naruto sa se antreneze cu Bee si incerca sa faca bomba bestiei cu cozi.winking

| MaNDwN explică (pentru ryuu):

Mersi. tare greu apar anime astea. sa am pun pe manga? laughing

| ryuu a răspuns (pentru MaNDwN):

Pei asa se intampla cu toate animeurile. Iti propun sa te uiti la Bakuman ( in Octombrie apare sezonul 3) sa vezi pasii care ii face un mangaka (artist manga) cu o serie manga, de la schita pana la a fi serializat si dupa sa se scoata un anime. Este un anime care imi place foarte mult si din aceasta cauza il recomand. Asa iti faci o idee cum este il aceasta lume manga/anime.
Scuze pentru off topic.

On topic.
Daca vrei apucate si de manga. Eu de exemplu sunt la zi cu povestea din manga si povestea din anime din:
-One Piece;
-Fairy Tail;
-Bleach (doar manga, din nefericire sad );
-Naruto Shippuden;
Plus ca intr-un anime nu este redata toata povestea din manga. Daca e sa fac o apreciere as spune ca in proportie de aproape 90 - 95% din povestea din manga este adaptata intr-un anime.
Daca e sa te apuci de manga, nu pot decat sa iti urez "Lectura placuta!"
Asa ca ramane la latitudinea ta, daca incepi sau nu de citit manga.