| zBobby a întrebat:

Neata TPU ! Am o intrebare din Naruto/Shippuden, iar cine ma lamureste primeste fundita binenteles.big grin Deci eu ma plictisisem sa astept episoadele asa ca am luat toate episoadele dl inceput din seria Naruto si am pierdut cateva dintre ultimile episoade aparute. Intrebarea mea este despre Tobi. Am ajuns la episodul cand cica "moare in explozia lui Deidara". Totusi am vazut ca inainte sa moara el se purta copilareste, iar apoi apare in turnul lui Pain cu o voce si atitudine schimbata. Eu nu stiu care e faza cu acest Tobi, inca nu am reusit sa inteleg. Stiam ca este Madara dar din spuse pe net cica a aparut nu stiu unde ca nu mai este Madaralaughing. As vrea daca se poate sa imi spuneti de ce se purta inainte copilareste, avea 2 personalitati? si cam in ce episod apare ca Tobi nu este Uciha Madara? sau apare in manga?

Răspuns Câştigător
| Necsoiu_Robert_1990 a răspuns:

Nu se purta copilaros ca sa nu isi dea nimeni seama de puterea sa si ca sa pastreze aparentele pentru planul Ochiul lumii si ca sa nu afle nimeni ca de fapt el este seful Akatsuki, iar faza cu madara.El nu e Madara doar se crede, Madara a fos chemat de catre kabuto prin Edo tensei si acum se lupta cu cei 5 kage.

11 răspunsuri:
| QueenBey a răspuns:

Iar pe langa ce a spus Necsoiu_Robert_1990, Madara este de fapt Obito, asa spune in manga! :d

| 123catalino a răspuns:

Obito e tobi pentru ca se taie primul o si se inverseaza bi cu to si iese tobi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste manga (ai pierdut cam multe).Nu se stie cine e Tobi (dar nu e Madara).

| iLovePizza51 a răspuns:

Pentru inceput citeste manga (599-610) si o sa iti dau seama.
Tobi,"copilarosul" nu exista. El este de fapt Obito Uchiha. Daca citesti iti vei da singur seama.
Bafta!

| zBobby explică:

Deci Tobi este doar un alt Ninja puternic care poseda Sharingan nu? din cate se vede prin masca lui. Corectati-ma daca gresesc.

| zBobby explică:

Am ajuns la episodul Naruto Shippuden 135 unde este lupta dintre Sasuke si Itachi, iar Tobi se bat cu Konoha. In lupta dintre cei 2 Uciha, Sasuke il intreaba pe Itachi cine este al 3 -lea posesor de sharingan, iar Itachi ii raspunde: "Uciha Madara". Deci um puteti explica asta? Nu cred ca mai spunea: "Uciha Madara" daca nu era in viata.

| alexionut14 a răspuns:

Se purta copilaros ca nimeni sa nu suspecteze ca e madara si ca nimeni sa nu-l creada o mare amenintare. faza cu madara apare in manga a pornit un nou razboi iar kabuto a folosit edo tensei sa-l invie pe el si pe alti cativa, deocamdata madara se bate cu cei 5 kage iar tobi cu naruto kakashi si guy

| MihaitzaJC a răspuns:

Buna sa stii ca degeaba i-ai dat funda primului raspuns deoare ce e total gresit eu sun fan mare ma uit din 2006 de cand a inceput si stiu totu despre acest serial deci Tobi nu e madara chiar da ca asa a zis in episodu cand s-a luptat Naruto cu Sasuke el de fapt este obito.Acest obito a fost in grupe cu Kakashi si senseiu lor a fost Minato adica tatal lui naruto si int-ro zi se antrenau si venise unii din satu sunetului si atacase si obito fusese pris printre niste bolovani si i-a spus lu kakashi ca ii da lui sharinganu sau. Dupa o luna madara REAL venise si il salvase pe obito il dusese intr-o pestera si spus ca el e de fapt mort doar ca madara cu ajutoru la Zetsu la reinviat nu prin Endo Tenseoi ci prin masca pe care o poarta ca e facuta dintr-un material cum sunt si Zetsu si asa ca el a primit de la madara rinneganu si sharinganu si dupa ca-ti va ani el perfectionase endo tensei. Cand facea endo tensei nu doar ca te reinvia nu mai puteai fi controlat de nimeni adica cum s-ar spune asa cum a murit cu suflet asa si a reinviat obito Asta e adevarata poveste despre Obito sper sa primesc funda big grin

| Popescu_Theodor_1998 a răspuns:

Tobi se purta asa inainte pentru ca nimeni sa nu stie ce putere are si tobi nu este madara, dar sa afli tu cine este...big grin

| albuamalia621 a răspuns:

Prin această personalitate a lui s-a făcut cunoscut printre unii dintre personajele din Akatsuki și nu a atras atenția asupra sa, cu excepția lui Kisame și Zetsu care îi cunoscuse adevărata lui identitate, adică erau singurii care știau că este Obito Uchiha. Episodul în care se descoperă că Obito s-a făcut cunoscut printr+o identitate falsă este episodul în care Kabuto îl aduce pe adevăratul Madara Uchiha la viață prin Edo Tensei, și anume episodul 322.