| Adry05 a întrebat:

Niste filme bune intre 1970-2000? Ceva sa redea vibe-ul perioadei aleia. Fara filme de actiune sau cu mafie.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că e printre cele mai bune, dar să vedem:
Rainman (1988)
Forrest Gump (1995) - cred că l-ai văzut, dar surprinde toate evenimentele importante din perioada pe care o vrei. big grin
All The President's Men (1976) - despre Watergate, cel mai mare scandal politic din istoria SUA.
Scent Of A Woman (1992) - Cel mai bun film al lui Al Pacino, neapărat ar trebui văzut.
Driving Miss Daisy (1988)
On Golden Pond (1981)
As Good as It Gets (1998)

Nu-mi vin prea multe în cap acum, dacă mai îmi amintesc, îți mai spun.

8 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

The Doors (1991). Este exact vibe-ul inceputului de ani '70, cand Jim Morrison era Dumnezeu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taxi Driver.

| Adry05 explică (pentru anonim_4396):

Mai multe sugestii? laughing

| NLS a răspuns (pentru Adry05):

Somewhere in time

dar daca nu ai vazut, iti recomand si
Far and away (1995) cu actiunea putin in trecut fata de acest punct. (anii '90. 1890 laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Cred că e printre cele mai bune, dar să vedem:
Rainman (1988)
Forrest Gump (1995) - cred că l-ai văzut, dar surprinde toate evenimentele importante din perioada pe care o vrei. big grin
All The President's Men (1976) - despre Watergate, cel mai mare scandal politic din istoria SUA.
Scent Of A Woman (1992) - Cel mai bun film al lui Al Pacino, neapărat ar trebui văzut.
Driving Miss Daisy (1988)
On Golden Pond (1981)
As Good as It Gets (1998)

Nu-mi vin prea multe în cap acum, dacă mai îmi amintesc, îți mai spun.

| noink a răspuns:

Recomand Moulin Rouge daca vrei un film de dragoste siropos la care sa plangi, sau Dirty Dancing. Ori Amadeus, pentru un film cu clasa de care vei auzi vorbindu-se.

| denisamihaela a răspuns:

Wall Streat( 1987)
Last Tango in Paris ( 1972)
Scream (1997)
American Pie(2000)
Poison Ivy(1992)
The Game (1997)
Basic Instinct(1992)

| Doremifa a răspuns:

Malena, chiar azi l-am privit, este un pic erotic, dar foarte interesant

| Catalin_Raducan_Fcsb_1995 a răspuns:

The Shawshank Redemption