| BipBip a întrebat:

Ohayo TPU.Care este parerea voastra despre anime-ul Death Note? Eu il consider unul nemiapomenit. Are psihologie si incerca sa transimita un mesaj. Eu nu stiu exact care fiindca ar putea sa fie mai mult. Voi ce credeti despre acest anime?

Răspuns Câştigător
| ɹαℓυ a răspuns:

Si eu cred la fel.De cand am inceput sa ma uit pur si simplu m`a fascinat.Il iubeam.; x

5 răspunsuri:
| RoxYuuKikyo a răspuns:

Eu am 12 ani si am inteles tot. A fost foarte bine gandit anime-ul. Un personaj pozitiv in acelasi timp fiind unul negativ. Un baiat istet care dorea o lume pura dar care sa folosit de crima ca sa distruga impuritatea. Light. Cu o singura intrebare m-a lasat acest anime. Light este un personaj pozitiv sau negativ? Singurul lucru pe care nu l-am inteles.

| antilove a răspuns:

Si filmul este la fel de bun

| ɹαℓυ a răspuns:

Si eu cred la fel.De cand am inceput sa ma uit pur si simplu m`a fascinat.Il iubeam.; x

| BipBip explică:

Eu fiind de partea lui Light am crezut, cred si voi crede mereu sa el e cel pozitiv. Adica el dorea sa faca o lume unde sa nu existe cineva care sa te ucida sao violeze. Sa poti sa mergi linistit pe strazi. O greseala atat i-a trebuit ca sa piarda tot.

| nappy a răspuns:

E unul dintre animeurile mele preferate dar nu il recomand decat peste 15+ ca sa ii inteleaga toata lumea mesajul si complexitatea.