| anonim_4396 a întrebat:

Ok deci am un proiect in care trebuie sa prezint un personaj psihopat sau cu tendinte. ma puteti ajuta? nu vreau unul gen ala din masacrul din texas, friday 13th sau tacerea mieilor. as vrea un om mai normal daca se poate...din viata de zi cu zi sau asa...
nu cer sa-mi faceti voi tema doar sa ma ajutati cu un personaj

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

„Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"
Primul personaj care-mi vine în minte este Mr. Blonde/Vic Vega interpretat de Michael Madsen în Reservoir Dogs (1992) a lui Tarantino.
http://www.youtu.be/s3abHYqeMKk
Sinistru și fascinant, cred că e exact ce îți trebuie.

6 răspunsuri:
| torsi a răspuns:

Tipu din SAWwinking

| CristiSeeker a răspuns:

Poate un personaj de genul Jim Carrey in The Cable Guy? http://www.imdb.com/title/tt0115798/
N-ai ce pierde. Chiar daca nu alegi acest gen de personaj, ramai cu un film foarte bun vizionat :)).
In orice caz, expersia "om normal" nu prea defineste bine nici un fel de persoana cu afectiuni mintale...sincer.

| BlueOctober a răspuns:

Ai citit Domnisoara Cristina de Mircea Eliade?

| Kimmy22 a răspuns:

Uita-te la serialul coreean ''Coffee House''. Are si subtitrare in romana si personajul principal e un scriitor cam psihopat (vei afla mai multe daca vei vedea serialul). Succes! happy

| grasuN a răspuns:

Jokeru din The darck knight

| balerinul a răspuns:

Ai putea sa prezinti un personaj care se lupta cu el insusi