| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Parere Peaky Blinders? Merita? Despre ce e vorba?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Merită, merită, just watch it.
nu te lua după ăla de mai jos. nu e deloc telenovelă

| Sn4k3 a răspuns:

Merita.

| J0B0MAT a răspuns:

Merită, e foarte foarte bun serialul. E despre gangsteri, inspirat din povești reale.

| SingleForOne a răspuns:

E despre o persoană care se întoarce de la război, primul mondial, cu câteva schimbări tragice, înainte fiind un om grozav ca oricare altul. Acum, fiind întors, are un plan de a schimba lumea cu totul, de la acte mici de înțelegeri între familii, coruperea poliției, strângerea de bani, și distrugerea inamicilor în stil de gangster/mafiot, până la participarea în politică. Caracterul principal are un talent să-i convingă pe toți, să câștige și să păstreze cât mai multă influență, chiar și împotriva altor mafii și guverne. Este un serial bazat pe emoțiile și experiențele personajelor, și de a deveni lideri prin orice mijloace, și într-o perioadă când vestimentația și gândirea erau elegante și decente.

Mi-a plăcut întreaga idee din serial, dar nu pot accepta ideea de gangster pentru a fi lider, și pentru a avea putere. Deci, nu l-am vizionat pe tot, datorită unor motive personale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea siropos pentru gustul meu. E posibil sa-ti placa daca iti plac telenovelele.

| Cosmin89321 a răspuns:

Merita e fain rau, primul sezon e mai meh, dupa te prinde

| DanielBosu a răspuns:

Nu