| ALM2000RO a întrebat:

Pentru toți fanii și admiratorii serialului MIRACULOS: BUBURUZA ȘI MOTAN NOIR: știe oare cineva să-mi spună când vor fi lansate ultimele episoade din sezonul 5? Am văzut 22 din cele 27 de episoade - 18 dublate în ro pe Disney Channel (18 chiar azi) + toate astea subtitrate pe site-ul dozaanimată.ro, iar ep. 19-22 pe dozaanimată doar subtitrate.
Abia în toamnă (din finalul lui septembrie) dublează restul ep. (deci 19-27), am citit pe Wiki, dar nu am putut afla când bagă ultimele 5 ep. (23-27) rămase de văzut pe net.
Pe Netflix din păcate nu e încă deloc sez 5, doar din toamnă cică va apărea. Iar pe yt e foarte incomplet și rămas în urmă sez. 5, singurul loc unde-l poți vedea subtritrat măcar (deocamdată) fiind până acum site-ul dozaanimată (recomand!).
Mă gândeam că poate careva din voi s-a interesat / informat mai bine de pe vreun site oficial / rețea oficială a producătorilor, că eu n-am reușit să aflu nimic sad
Și sunt tare nerăbdător să văd ultimele ep., e printre serialele mele preferate și văd că o lălăie cu finalul de sezon (pe Wiki scria că până la finalul lui mai trebuie scos tot... dar încă mai au de scos 5 epsad ).
Aș mai dori să am un link cu vreun canal oficial de informare privind serialul, dacă se poate, vă rog frumos.
Mulțumesc! Fundă pentru cel mai serios și complex răspuns happy

5 răspunsuri:
| newaccountbye a răspuns:

Hahahah… Și eu sunt fană Miraculos și din păcate nu putem găsi nicăieri acele episoade care urmează sa apara. Am încercat pe Disney+, dar ei nici pe cele de la începutul sezonului nu le au, le au doar pana la sez 4.

Apropo, pe disney Channel la ce ora azi?

| ALM2000RO explică (pentru newaccountbye):

Scuze, nu am putut răspunde.
Păi m-am uitat pe program și îi așa:
L-V îi de la 6:45 la 8:00, de la 10:50 la 13:40, de la 18:20 la 19:20 și de la 20:20 la 22:45.
Sâmbătă-duminică e de la 8:55 la 10:20, de la 15:30 la 16:50 și de la 20:20 la 22:50.
Însă se modifică des programul ăsta. Acum de ex e maratonul Miraculos (reia sez 5 - ep. 1-18). Ep. noi erau câte unul zilnic, de L-V seara, de la 18:20 la 19:20 - iar următoarea zi îl reia în timpul zilei și apoi seara de la 18:20 la 18:50, iar cel nou vine de la 18:50 la 19:20.
Dar doar primele 18 sunt dublate pe Disney Channel în ro. Eu doar seara aveam timp să mă uit la ele.
Ep. 18-22 le-am văzut pe dozaanimată subtitrate.
Știu că pe Disney + e ca pe Netflix, doar până la sez. 4 deocmadată sad
Din toamnă (finalul lui septembrie) bagă cică sez. 5 integral pe Netflix.
Toate infomrațiile pe care ți le-am dat de programul actual Miraculos sunt de pe site-ul cinemagia happy

| ALM2000RO explică (pentru newaccountbye):

Https://www.dozaanimata.ro/
Îți recomand site-ul. E cel mai bun din cele găsite pe net, adică cel mai complex din punctul meu de vedere :)
M-am uitat acum pe site și următorul episod (de fapt, cel mai probabil ep. 23 și 24 din sezonul 5 MIRACULOS) apare pe site (subtitrat ca lumea, profesionist) luni, în 12 iunie, de la ora 23 - ora României.
Din toamnă (finalul lui septembrie) le putem vedea ep. 19-27 dublate în ro pe Disney Channel.
Abia aștept să le urmăresc peste 8 zile :D
Tu câte ep. din sez. 5 ai urmărit până acum? :)

| newaccountbye a răspuns (pentru ALM2000RO):

Multumesc mult! Pana la 22 am văzut și eu pe dozaanimata. Înainte văzusem pana la 20, dar după ce am citit întrebarea ta m-am uitat și la celelalte.

| ALM2000RO explică (pentru newaccountbye):

Oricând, cu plăcere happy