| gemeni6226 a întrebat:

Puteti sa-mi recomandati un film gen comedie care seamana in incurcaturi cu filmul Death at a funeral?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Exista la acest film atat varianta din 2007 cat si cea din 2010, la death at a funeral ma refer,
apoi un film care tot asa se face haz de necaz insa cu zombie ar fi Shaun of the Dead (2004)
Un film cu si despre moarte este Dead Like Me: Life After Death (2009), a fost si un serial denumit Dead like me

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

Eu cautam un film de care sa pot ride atit ca la acest film din 2007 pe care l-am vazut alaltaieri.

| Simpatic a răspuns (pentru gemeni6226):

Nu stiu daca este la fel de bun, varianta americana :
Death at a Funeral (2010)

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

Sti mi-a placut mult la acest film ca arata ca aparentele sunt inselatoare si sub masca unei familii organizate si respectuoase cate imperfectiuni se pot ascunde si de aici dezlantuirea comicului de situatie, si astfel de filme caut pentru ca nu exista familii si situatii perfecte exista doar ca dam pe aparente cand de fapt la o adica suntem cu totii oameni si nu suntem perfecti.Si astfel de filme caut deoarece ma amuza toti cei care se dau mare si perfecti si de fapt nu sunt.

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

Acuma m-am uitat la trailerul variantei americane.Wow! Pai asta am vazut eu cu foarte multi ani in urma! Varianta americana! nu ca cealalta nu ar fi buna dar in varianta americana caracterele sunt cu mult mai bine definite si jucate de actori de renume mondial, pe cand aici nu am cunoscut nici un actor.Ei am ris foarte bine si de varianta 2007 dar cea mai buna ramane cea din 2010.

| Simpatic a răspuns:

Urmariti si acest topic cu timpul am sa adaug descriere la ceea ce vizionez, rar mai posteaza si alti utilizatori, eu o sa ma tin de acest topic si voi posta pe parcurs filmele ce le urmaresc dand subiectiv (ca altfel nu se poate) si o nota.
Poate veti gasi si acolo filme interesante nu zic ca pe acelasi subiect cu death at a funeral, ci poate alte genuri si stiluri.
https://www.tpu.ro/......de-notare/

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

Esentialul e sa rad tot filmul.In vremurile astea e nevoie de mult ris.

| Simpatic a răspuns (pentru gemeni6226):

Pe mine ma binedispune oricand serialul cu Mr.Bean cat si seria de filme de comedie Politist cu explozie intarziata denumirea originala The Naked Gun:
The Naked Gun: From the Files of Police Squad! (1988)
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear (1991)
Naked Gun 33 1/3: The Final Insult (1994)

| gemeni6226 explică (pentru Simpatic):

Multumesc...astea le am văzut.

| Simpatic a răspuns (pentru gemeni6226):

Nu aveti pentru ce!