| chocolate27 a întrebat:

Recomandati-mi filme pentru adolescenti care v-au placuthappy

7 răspunsuri:
| white2 a răspuns:

Remember me, triple dog, uneducation, etc,

| carminaburana43 a răspuns:

Seria american pie.

| AnaBejenaru a răspuns:

The House Bunny

In comedia sexy, The House Bunny/Iepurasul casei, simpatica Anna Faris (Scary Movie) o intruchipeaza pe Shelley Darlington, un iepuras Playboy care le invata pe cateva studente stangace cum sa cucereasca baietii pentru ca in final sa-si dea seama ea insasi ca ceea ce apreciaza baietii cel mai mult sunt calitatile sufletesti. Shelley duce o viata fara griji pana cand este data afara din Clubul Playboy. Ea nu are unde sa se duca, dar soarta o arunca intr-un grup de studente care sunt pe punctul de a-si pierde caminul din campusul universitar, daca nu vor fi capabile sa atraga noi membri in fratia lor. Pentru ca ele sa-si rezolve problema, Shelley trebuie sa-si puna in functiune tot arsenalul acumulat pe cand era playmate pentru a le tine un curs intensiv de machiaj si de trucuri menite sa cucereasca baietii. Intre timp, Shelley invata pe propria piele ca are nevoie de ceea ce le distinge pe fete - personalitatea. Cand istetimea face jonctiune cu frumusetea, ele vor intelege ca nu mai trebuie sa se prefaca, ci sa fie ele insele.

A Cinderella Story

Draguta dar tocilara liceeana Samantha Martin (Hilary Duff) e pur si simplu daramata de moartea prematura a tatalui sau, tragedie care o lasa singura cu Fiona, ticaloasa ei mama vitrega (Jennifer Coolildge). Fiona o forteaza sa faca cele mai murdare treburi din casa. Nici scoala nu-i ofera vreo consolare, mai ales cand Shelby e prin preajma: rasfatata, bogata si foarte populara, Shelby o trateaza pe Samantha aproape la fel de rau ca Fiona. Viata Samanthei e irevocabil schimbata, totusi, de doua evenimente: o modificare de look de proportii epice si o neasteptata corespondenta electronica pe care o intretine cu un tanar misterios. Din cauza unui telefon gresit si a unei serii de coincidente manate de destin, Samantha si Fat-Frumosul ei incep un romance prin sms-uri si e-mail-uri, cu speranta ca, in cele din urma, se vor intalni fata in fata. Bineinteles, Samanthei nu ii e foarte usor sa ajunga pana in acel punct. Ea ar putea pierde chiar sansa de a se intalni cu baiatul viselor sale, nimeni altul decat Austin, cel mai popular baiat din scoala.

Mean girls

Cady Heron a crescut in Africa si crede ca stie sa se descurce in orice situatie. Dar atunci cand frecventeaza un liceu public intr-un orasel mic langa Chicago, Illinois afla sensul adevarat a ceea ce inseamna "lucruri salbatice" intr-o lume civilizata. Drumul ei se intersecteaza cu drumul celei mai rele dintre toate speciile, populara si calculata Regina George. Mai mult decat atat, Cady se indragosteste de fostul prieten al Reginei, Aaron Samuels, atragand astfel dorinta de razbunare a acesteia.

Love don’t cost a thing

Alvin este un tanar foarte inteligent si este inscris la facultatea de arhitectura. Paris, o majoreta foarte populara din facultate, are un mic accident cu masina parintilor ei si, cum nu are bani pentru reparatii, ii propune lui Alvin sa o ajute. Ea trebuie sa pretinda ca este prietena acestuia pentru doua saptamani si el ii va repara gratis masina. Insa Alvin isi da seama ca a fi popular nu este asa cum se astepta el.

American pie 1

Patru prieteni care au trecut prin toate impreuna fac un pact - sa-si piarda virginitatea pana la absolvirea liceului. Dar apoi descopera ca nu este chiar asa usor pe cat credeau ei ca este, pentru ca obstacole (amuzante) le tot apar in cale. Cea mai buna sansa pare sa fie chiar balul de absolvire, care se apropie cu pasi repezi. Cu cat se apropie mai mult ziua mult-asteptata, baietii se intreaba care va fi primul norocos. Dar fiecare are indoielile si retinerile lui.

Exista si American Pie 2,3,4,5,6 si 7

Cruel intentions

Cinica Kathryn Merteuil (Sarah Michelle Gellar) face un pariu cu fratele ei vitreg, Sebastian Valmont (Ryan Phillippe), care presupune seducerea inocentei Annette Hargrove (Reese Witherspoon), care si-a propus sa ramana virgina pana cand va cunoaste dragostea adevarata. Daca Sebastian nu va reusi sa o cucereasca pe fermecatoarea Annette, Kathryn se va alege cu fabuloasa lui masina. Dar daca acesta isi va atinge scopul, va obtine dragostea singurei femei pe care stie ca nu o poate avea: pe Kathryn. Insa in jocul seductiei, unde orice metode sunt permise, exista o singura interdictie: sa nu te indragostesti…

She’s all that

Are 18 ani. Este cel mai chipes baiat din scoala, este seful clasei, capitanul echipei de fotbal si prieten cu cea mai frumoasa fata. Dar cand aceasta il paraseste pentru o vedeta de televiziune, Zack Siler se intreaba cu cine va merge la balul de absolvire. Ambitiosul tanar pune pariu cu prietenul sau ca, pana la bal, va reusi s-o transforme pe cea mai banala fata intr-o frumoasa candidata la concursul de Miss. Pentru pariu, Zack o alege pe Laney, fara a sti ca nimic din ce a trait pana acum nu va mai fi ca inainte.

Boys and girls

Ryan si Jennifer sunt prieteni din copilarie. El studiaza stiintele exacte si e un tip serios, calm si prudent, ea e independenta, ironica si spontana. Dupa terminarea facultatii Jennifer urma sa plece in Italia. Cei doi ajung insa sa petreaca o noapte impreuna si sa faca dragoste. Ea nu vrea sa accepte o astfel de relatie, iar el se simte ranit. Cum vor rezolva problema?

Down to you

Filmul este o poveste de dragoste dintre doi tineri care se cunosc la New York. Dar, ca si in viata de zi cu zi, marile povesti de dragoste nu sunt mereu pe deplin fericite. Ramane de vazut daca protagonistii, Al si Imogen, reusesc sa depaseasca problemele pentru a-si salva relatia

Not another teen movie

O parodie la adresa tuturor filmelor cu adolescenti facute pana acum. Personaje pe care le-ati indragit din "American Pie" sau "10 things I Hate About You" sunt "luate la misto" in acesta parodie care nu iarta nimic!

La liceul John Hughes elevii sunt la fel ca toti adolescentii. Cel mai popular tip din liceu, Jake (Chris Evans), pune un pariu cu prietenul sau ca o poate transforma pe cea mai urata fata din liceu (Chyler Leigh) intr-o tanara atragatoare si sexy. Pe cei doi insa, incearca sa ii impiedice sora lui Jake - cea mai rea fata din liceu - impreuna cu sefa majoretelor, Priscilla (Jaime Pressly).

10 things I hate about you

O parodie la adresa tuturor filmelor cu adolescenti facute pana acum. Personaje pe care le-ati indragit din "American Pie" sau "10 things I Hate About You" sunt "luate la misto" in acesta parodie care nu iarta nimic!

La liceul John Hughes elevii sunt la fel ca toti adolescentii. Cel mai popular tip din liceu, Jake (Chris Evans), pune un pariu cu prietenul sau ca o poate transforma pe cea mai urata fata din liceu (Chyler Leigh) intr-o tanara atragatoare si sexy. Pe cei doi insa, incearca sa ii impiedice sora lui Jake - cea mai rea fata din liceu - impreuna cu sefa majoretelor, Priscilla (Jaime Pressly).

The breakfast club

Breakfast Club este clubul celor care fac detenţie la şcoala sâmbătă dimineaţă. Sunt pedepsiţi pentru că în marea majoritate nu sunt înţeleşi de părinţi şi profesori, sunt tineri cu o personalitate foarte puternică. Aflaţi la detenţie ei se cunosc şi se decoperă, devin prieteni şi ajung să se bazeze unul pe celălalt.

Bring it on

Un film extrem de amuzant despre lumea majoretelor si strategiilor de "dans" specifice. Un film care ne duce mai departe de a privi doar dansurile pe muzica a frumoaselor brunete si blonde si ne arata aceasta lume pe care nu o cunosteam: lumea cheerleading-ului. Cu drame, bucurii si, bineinteles Campionatul Mondial de Majorete.

Save the last dance

Ei provin din doua lumi diferite, doua culturi diferite dar cu toate acestea impartasesc una dintre cele mai fierbinti pasiuni: dansul! Sara (Julia Stiles), care provine dintr-o clasa mijlocie, dintr-un orasel mic din Illinois, viseaza sa-si dedice viata baletului iar Derek (Sean Patrick Thomas), ‘printul incoronat’ al unui club de muzica local, din centrul orasului Chicago, danseaza pe alt ritm – cel al muzicii hip-hop. Cand se descopera, ei impart atat dragostea pentru dans cat si pasi

Eurotrip

| Cătălina a răspuns:

The girl next door, Eurotrip, American Pie...

| cristinnel a răspuns:

Eurotrip, American pie, how high big grin

| zzuzu_8398 a răspuns:

Gossip Girl cel mai frumos film :X

| GeoloveTwilight a răspuns:

Twilight, true blood, remember me, boys don't cry...