| gemeni6226 a întrebat:

Recomandati-mi niste filme documentare interesante.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| popescuhertz a răspuns:

"The Social Dilemma" - acest film explorează modul în care platformele de social media influențează comportamentul și opiniile noastre și modul în care ele sunt utilizate de către companii pentru a ne influența deciziile și comportamentul.

"The Cove" - acest film spune povestea unui grup de activiști care încearcă să oprească braconajul de delfini în Japonia.

"An Inconvenient Sequel: Truth to Power" - acest film documentează progresul făcut în lupta împotriva schimbărilor climatice și discută modul în care putem întreprinde acțiuni concrete pentru a proteja mediul.

"Blackfish" - acest film se concentrează pe problemele legate de captivitatea animalelor mari, cu accent pe orceii din parcurile de distracții marine.

"13th" - acest film examină modul în care sistemul de justiție penală din SUA a contribuit la perpetuarea rasismului și a discriminării împotriva comunităților de culoare.

3 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Iata cateva sugestii:

"Cowspiracy: The Sustainability Secret" - acest film documentar exploreaza impactul industriei de crestere a animalelor asupra mediului si a schimbarilor climatice.

"The True Cost" - acest film examineaza costurile umane si mediu ale industriei de moda de masa.

"Blackfish" - acest film documentar pune sub semnul intrebarii practicile de intretinere ale orcilor in parcurile acvatice si daca acestia ar trebui sa mai fie tinuti captivi.

"An Inconvenient Sequel: Truth to Power" - acest film documentar prezinta progresul facut in lupta impotriva schimbarilor climatice si ofera solutii pentru a face fata acestei probleme globale.

"The Ivory Game" - acest film ilustreaza pericolul braconajului de elefanti si impactul acestuia asupra speciilor si ecosistemelor

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nightmare- documentar