| halterofilu a întrebat:

Rog si eu un top de anime...nu mai stiu ce sa vad ((

topul meu ar fi

1. Blood Lad
2. Attack On Titan
3. Hellsing Ultimate
4. Steins Gate
5. Ben-To
6. Noragami
7. Demon King Daimao
8. Gintama
9. Death Note
10.Naruto all
11.Bleach
12.One Piece
13. Dragonball all
14.Tokyo Ghoul
15. Akame Ga Kill
16.Hunter X Hunter
17.Berserk
18.Hellsing
19.Buso Renkin
20.Rurouni Kenshin
21.Another
22.Code Geass
23. Tenjo Tenge
24.Samurai Champloo
25. Elfen Lied
26.Deadman Wonderland
27.Trigun
28.The Legend Of The Legendary Heroes
29.Beelzebub
30.Needless
31.Fairy Tail
32. Full Metal Alchemist
33.Yu Yu Hakusho
34.Devil May Cry
35.Afro Samurai

6 răspunsuri:
| Aditzu a răspuns:

Topul tau este despre ceea ce ai vazut pana acum sau vrei sa vezi?!
Indiferent, Full metal panic (3 sezoane), Log Horizon (sez 2 trebuie sa apara) Sword Art Online (2 sezoane, al 2lea - ongoing, din cate stiu eu)

Astea 3 sunt criminale, mai ales full metal panic!

BfTA>! Long LIVE ALUCARD! laughing

| halterofilu explică (pentru Aditzu):

Topul este ce am vazut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca ai limita legala de vastra pentru a urmari aceste animeuri:
Cawboy Bepop

Blood +

Wild arms

Vampire Knight

Diabolik lovers

Spiral

Monster

Hakaima Sadamitsu

Full Methal Panic

Slayers

Humanoid Kikaider

Detectiv Conan

Hell Girl

Inuyasha

Kiddy Grade

Ghost story

Another

...astea sunt animeurile vizionate de mine (in genul celor pe care le-ai pus tu in topul din lista ta).
Animeurile nu sunt puse in ordinea preferintelor mele/Top.

Daca vrei sa gasesti synopsis-ul vreunui anime recomandat cauta pe wikipedia ca in primul exemplu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Cowboy_Bebop
(majoritatea rezultatelor le gasesti in lb engleza insa poti sa specifici lb si poate le gasesti rezumatul in romana)

| SarahSa a răspuns:

Uraboku e cel mai bun. Merita sa te uiti!

| halterofilu explică (pentru SarahSa):

Am vazut uraboku dar nu a fost pe gustul meu relatia dintre luka si copil, daca unu dintre ei ar fi fost fata ar fi fost mai reusit parerea mea

| halterofilu explică:

Topul este ce am vazut si mi-a placut cel mai mult... uraboku am vazut dar n-a fost pe gustul meu relatia dintre luka si copil... daca unu era fata era mai bine.