| AnnaLooove a întrebat:

Sall all! Vreau si eu niste filme de aventura-fantezie bune! Dau funda daca: Sunt 5 filme cu o scurta descriere de 2-3 randuri.

Răspuns Câştigător
| AleAlecS a răspuns:

Twilight(2008)este povestea unei fete Isabella Swan, poreclita Bella, care se muta in orasul Forks si se indragosteste de un vampir, Edward Cullen.
Twilight(2009)-povestea continua cand Edward vrea sa plece din oras ca sa o protejeze pe Bella de pericolele vietii de vampir. Dar totul se termina cu bine si Edward se intoarce.
Twilight Eclipse-povestea continua cand Edward o cere in casatorie pe Bella.
Twilight Breaking Dawn part 1-povestea continua... cei doi fac nunta si pleaca in luna de miere unde Bella ramane gravida, un lucru aproape imposibil pentru ca ea este om si Edward este vampir, la sfarsit dupa ce naste, Bella moare dar Edward o musca si ea se transforma in vampir.
Twilight Breaking Dawn part 2-va aparea anul acesta in noiembrie.

2 răspunsuri:
| AleAlecS a răspuns:

Twilight(2008)-este povestea unei fete Isabella Swan, poreclita Bella, care se muta in orasul Forks si se indragosteste de un vampir, Edward Cullen.
Twilight New Moon(2009)-povestea continua cand Edward vrea sa plece din oras ca sa o protejeze pe Bella de pericolele vietii de vampir. Dar totul se termina cu bine si Edward se intoarce.
Twilight Eclipse(2010)-povestea continua cand Edward o cere in casatorie pe Bella.
Twilight Breaking Dawn part 1(2011)-povestea continua... cei doi fac nunta si pleaca in luna de miere unde Bella ramane gravida, un lucru aproape imposibil pentru ca ea este om si Edward este vampir, la sfarsit dupa ce naste, Bella moare dar Edward o musca si ea se transforma in vampir.
Twilight Breaking Dawn part 2(2012)-va aparea anul acesta in noiembrie. Fetita nascuta de Bella, Reneesme, are puteri foarte mari un lucru care-i ameninta si pe vampiri dar si pe varcolaci.

| AnnaLooove explică:

Le-am vazut pe toate care le-ati scris!