| DarkVampire98 a întrebat:

imi puteti spune niste CARTI bune de la editura leda?

4 răspunsuri:
| ICanSeeAll a răspuns:

Fortele raului absolut
Nu plange sub clar de luna
Sunt superbe!

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| TeoDoraAa a răspuns:

Avand in vedere ca Leda este liderul cartilor pentru adolescenti si deoarece adolescentii citesc mult fiction, aproape toate cartile de la aceasta editura sunt cu subiectul supranatural.
Eu sunt o fana a acestei edituri, si iti recomand urmatoarele carti:
Pe langa Fortele Raului Absolut si Nu plange sub clar de luna sau Jurnalele Vampirilor, de care vad ca ai auzit, la fel de bune sunt si Eve(Anna Carey, trilogie), Cele 9 vieti ale lui Chloe King(Liz Braswell Alias Celia Thomson, trilogie parca), Cercul secret (L.J. Smith).
Astea nu stiu de la ce editura sunt, dar sunt super:
Capcana (Sarah Weay)
Tanarul Sherlock Holmes (Andrew Lane)
Academia Vampirilor (Richelle Mead)
Sange Albastru (Melissa De la Cruz)
Vampirii din Morganvile (Rachel Caine)
Cronicile Wardstone (Joseph Delaney )
Sper ca te-am ajutat!

| Cels a răspuns:

Nu plange sub clar de Luna( de David Heather)

| AndreeaTania a răspuns:

Invocarea, Revelatia si Rafuiala de Kelley Armstrong sunt foarte interesante