| Queensisjdne a întrebat:

Salut,am o problema cu aplicatia Netflix pe laptop, am un display de 144 de herti iar cand intru pe Netflix si ma uit la un film, cursorul de la mouse merge ciudat, ca si cum ar merge la 24 fps-uri, care ar fi problema? Stiu ca Netflix reda la 24fps-uri continutul, iar daca intru intr-un joc dupa ce inchid Netflix, frame-urile sunt blocate la 24 si nu isi revin numai daca dau restart la laptop. Vreo solutie?

5 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Seteasa in sistem rezolutia video recomandata cred ca ai alta rezolutie.

| marinaru777 a răspuns:

Intrii si la placa video si alegi performanta nu calitate daca nu ai setat deja.

| marinaru777 a răspuns:

Fa update la windows pana la versiunea 20 poate nu ai ceva netframeworker 4.5 de ex, Adobe flashplayer trebuie sa fie fara probleme.

Întrebări recente