| Rosu_Ionut_Marius_1994 a întrebat:

Salut,

Am vazut acum cativa ani un film si nu mai stiu cum se numeste.
Actiunea se petrece in Bucuresti in perioada comunista si e vb de niste studenti la arte care dau o petrecere si incearca sa faca rost de vinyl cu Pink Floyd. Se chinuie sa face cheta si cumpara vinylul de la un tip gen hippie, dar cand ajung inapoi la camin, afla ca au fost tepuiti si primesc un vinyl cu Tezaur Folcloric. Daca imi poate spune cineva cum se numeste filmul, a-si aprecia foarte mult.

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Anii de sâmbătă seara (2017)
https://www.cinemagia.ro/filme/the-saturday-night-years-2167743/