| xxxnameD3 a întrebat:

Salut.

Am vazut un film acum cati-va ani si am uitat cum se numeste.

Filmul este despre doi indragostiti care se iubeau mult pana intr-o zii cand s-au certat si ea a iesit din casa suparata si a lovit-o masina.
Cat timp ea a fost la spital i-a aparut un om lui baiat si i-a zis ca ii da timpul inapoi cu trei zile inainte de accident si va trebui sa o salveze.
Si s-a terminat ca pana la urma sa aruncat el in fata masini sa o salveze pe fata.

Daca il stiti scrieti titlul, multumesc.

2 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

„If Only" - Taxiul destinului (2004) cu Jennifer Love Hewitt.
http://www.imdb.com/title/tt0332136/
Numai bine.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu, din câte îmi amintesc, îi apărea un înger (de culoare)...care-l ajută să retrăiască, și-i oferă șansa să "repare" relația lor... care scârția. Da, ea se află in moarte clinică in urma unui accident avut chiar in Seara Ajunului când se ducea în grabă să cumpere Pomul de Crăciun. O mașină o lovește mortal.
El era soțul neglijent, care punea alte preocupări pe primul loc. Știu că se roagă lui Dumnezeu si-i cere să dea timpul înapoi cu trei zile pentru a-și repara greșeala și a-și face soția fericită. Apare un înger care îi împlineste dorința, iar a doua zi se trezeste din somn alături de sotie ca si cand nu s-a întâmplat nimic, nici un accident.
El devine soțul grijuliu si atent care trezeste uimiri in ochii sotiei. Aici incepe o intreaga poveste...
Finalul filmului e mai mult decat superb. Se apropie din nou Seara Ajunului cand ea trebuie sa moara, tot in urma unui accident (stii ca destinul nu-l poti schimba), iar el disperat își împiedică sotia să plece din casă. In acelasi timp iși face aparitia si îngerul care-i amintește că a sosit timpul. Ea totusi coboară din cladire si ajunge in mijlocul strazii. El distrus îl roagă cu ultimele puteri pe înger sa-i lase soția în viață, spunându-i că e dispus să facă orice. Iar îngerul se înduplecă și-l întreaba "Chiar orice?", timp in care el aleargă în stradă și reușeste în ultima clipă să-și salveze sotia împingand-o din fața unui autoturism, dar, în acelasi timp, moare el. Asta era prețul. Viata lui în schimbul vietii ei.
Dar....aflat la spital, îngerul îl readuce la viață, fiind impresionat de dragostea ce i-o purta soției. Și totul se termină ca in ...filme!

Ăsta e filmul? A fost in urmă cu multi ani...

http://www.cinemagia.ro/filme/three-days-trei-zile-11155/

http://www.youtube.com/watch?v=UFM8D6Mm9xs