| Condrache_Marian_1989 a întrebat:

Salut, care e diferenta dintre Manga si Light Lovel? Recent m-am reuitat la un anime Classroom of the elite, superb anime dar povestea din anime nu e la fel cu cea din manga sau light lovel. In light lovel personaju principal este mai uman sa zic asa cu sentimente etc si in anime e foarte rece distant.

2 răspunsuri:
| AdrianaBacescu a răspuns:

Manga=benzi desenate japoneze
Light Lovel=roman

| Miauti a răspuns:

Manga - benzi desenate japoneze
Light novel - romane grafice (adica contine un desen pentru a ajuta cititorul)
Manhua - benzi desenate de origine chinezeasca sau vietnameze
Manwha benzi desenate de origine coreana.
Weebtoons - benzi desenate colorate care sunt majoritatea chinezesti.

Mai multe informtii gasesti in sectiunea "Info manga" si gasesti o sectiune cu toti termenii hentai (dictionar hentai) plus legi.

https://miauti.blogspot.com/