| antologie a întrebat:

Salut, care program de pe este acela care face omuletii de lego sa se miste.Cam asa ceva:http://www.youtube.com/watch?v=trJWvuWKqNk

1 răspuns:
| irbis a răspuns:

Asta nu e facut cu nici un program. Tot ce-ti trebuie pentru un film ca asta este o camera video, oricare, sau chiar un aparat foto doar. Fimul e facut luand o imagine si apoi miscand manual omuletii dupa care se ia din nou o imagine. Procesul asta se tot repeta pana se obtine asta.
Un film e o serie de imagini care se schimba prea repede pentru a fi percepute de ochiul uman. Rezultatul este o imagine cursiva, video.
Ceea ce vezi aici e acelasi lucru doar ca imaginile sunt luate individual si este cea mai simpla forma de animatie.

Întrebări recente