| ionutzsk8 a întrebat:

Salut, caut un film si nu ii mai stiu numele deoarece l-am vazut cu ceva ani in urma, in film este vorba despre un copil al carui tata este judecat si condamnat la moarte, el ramane cu mama sa, fiind saraci merg intr-o peste unde se imbolnaveste mama lui si moare. Intr-o seara de iarna merge in cimitir la parintii lui si doreste sa moara alaturi de ei asa ca isi da jos camasa si se aseaza in zapada unde o sa isi piarda cunostinta, il vede preotul si il duce in casa unde o sa aiba grija de el si o sa il creasca, se imprieteneste cu o fata de care o sa se indragosteasca cand o sa creasca. Odata la un carnaval se infurie un baron din zona deoarece a avut tupeul sa il intreca la dans, este rapit si aruncat in catacombele castelului, reuseste dupa multi timp sa scape cu greu si pleaca inapoi acasa. Se porneste o revolta omoara baronul acela este judecat si gasit nevinovat. ( numele actorului principal in film este jacque si film este din perioada medievala cred) as fi foarte recunoscator daca ar putea sa imi spuna cineva cum se numeste.

1 răspuns:
| Xpressurself a răspuns:

Sa fie contele de monte cristo scris de alexandre dumas? sau seamana putin, a trecut mult timp, au fost regizate mai multe productii, deci diferiti actori. fac aceasta presupunere in speranta ca poate s-au amestecat putin, cu timpul mai multe filme. daca gresesc, atunci poate iti va place sa-l vezi si pe acesta daca nu l-ai vazut inca. http://www.topvideohd.com/......nline.html

totusi, parca-parca suna a ceva cunoscut cand citesc descrierea pe care o faci. daca imi amintesc ceva, am sa revin. pana atunci introdu cuvinte cheie pe http://www.cinemagia.ro/ si cauta in rezultate.