| BigDaddy a întrebat:

Salut.Cu m-as putea sa invat engleza de la filme.Eu intelg ce spun dar daca nu stiu ce inseman cuvantul cum sa invat.
Daca stit raspundeti.Si fara raspunsuri banale va rog

5 răspunsuri:
| iEmonel a răspuns:

Dupa cateva zeci de filme o sa iti dai seama ce inseamna fiecare cuvant pentru ca o sa il asociezi cu anumite imagini din film.

| ILadyInBlack a răspuns:

Romana tot din filme ai invatat-o?

| Lɑяisɑ a răspuns:

Google Traducere.http://translate.google.ro/ Scrii cuvintele din romana si el ti le scrie in engleza, in plus iti mai si pronunta cum ar suna.Succes!

| MKV a răspuns:

Daca filmul este subtitrat, le poti asocia cu vorbele lor. dar trebuie sa stii corect ordinea:your king--regele tau --sunt asezate invers...
te prinzi u de schemabig grin

| denysyk a răspuns:

Vizionand filme